10-lecie Fundacji Dr Lucy

Tak. dokładnie dziesięć lat temu Fundacja została powołana do życia. Powstała z odruchu serca, na widok cierpienia psów skrzywdzonych przez ludzi.

Jej Fundatorką i dobrym duchem sprawczym była Ludwika Własińska, wieloletnia prezes Fundacji (na zdjęciu podczas ceremonii oddania do użytku głównego pawilonu Schroniska – po remoncie), która nie mogła znieść widoku cierpienia psów, przetrzymywanych w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju.

Włożyła całe serce w przebudowę tego miejsca w przybytek, o którym jego bywalcy nie wahają się mówić „raj”.

Przez wszystkie te lata Fundacja przyczyniła się do poprawy losów tysięcy zwierząt. Tych, które zostały przez ludzi porzucone i tych, na których ludzie nie zasłużyli.

Schronisko w Gaju, to dziś instytucja znana w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Prowadzi je dziś Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju. Fundacja Dr Lucy dalej działa na rzecz poprawy warunków życia Braci Mniejszych, realizując nowe projekty i zadania.

Dziękujemy Wam – wszystkim, którzy przez te lata wspieraliście nas w działaniu, podtrzymywaliście tlącą się w nas nadzieję, na naprawę tego świata, tak, abyśmy nie byli już potrzebni, Tego życzymy sobie i Wam w dniu tej wspaniałej rocznicy.

Jedna myśl nt. „10-lecie Fundacji Dr Lucy

  1. Pingback: Get your documents written perfectly

Możliwość komentowania jest wyłączona.