7 pomysłów. Co (psu) pod choinkę?

Z nadejściem grudnia coraz częściej uciekamy myślami do świąt i wszystkiego co z nimi związane. Uroczyste spotkania w rodzinie, do której należą też nasi czworonożni podopieczni. A skoro święta to i prezenty. Dajecie upominki swoim pupilom?

kosmetyki-dr-lucy-szampon-dla-psa-prezent

Oczywiście, że tak. Najważniejsze, żeby prezent był trafiony i nie sprawił większej frajdy Wam niż Waszym futrzakom. W schroniskowej rzeczywistości liczy się każdy podarek. Kiedy zaczynają się przymrozki przydają się tak prozaiczne – zdałoby się – rzeczy, jak olej, który można dodać do zamarzającej w miskach wody. O posłaniach, kocach, poduchach nie wspominając.

Opiekując się taką ilością psów, zawsze są potrzebne przedmioty codziennego użytku, jak smycze i obroże, a dla najdelikatniejszych milusińskich kubraczki na chłodne dni. Lista potrzeb jest długa i list do Świętego Mikołaja mógłby zająć wiele, wiele… stron, ale wiemy, że sympatycy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju i miłośnicy Kolaków, najlepiej wiedzą, jak pomagać! Dziękujemy.

Wiemy, jak dobrze mają w domach Wasi milusińscy, dlatego, dziś podpowiemy Wam, jak możecie sprawić im jeszcze większą przyjemność ze wspólnego życia.

Prezent (zawsze) numer 1: przysmak. Ciastko ze zdrowych produktów, które psiaki zawsze dostają w nagrodę na pewno sprawi przyjemność, kiedy zostanie wywęszone pod choinką.

Jeśli chcemy cieszyć się wspólnie podarunkiem, warto zastanowić się nad nową smyczą. Taki prezent jest zawsze odpowiedni, podobnie, jak nowe wygodne szelki (najlepiej szyte na miarę i sprawi przyjemność także dwunożnym 😉

Trzecia propozycja znowu dotyczy jedzenia, no bo kiedy pies nie biega i bawi się, to albo śpi, albo je (no może jeszcze domaga się pieszczot). Warto więc sprawić mu przyjemność nową miską, albo antypoślizgową matą pod miskę, żeby ta przestała uciekać, kiedy znajdzie w niej ulubione danie 😉 Jeśli dużo podróżujecie z psiakami poszukajcie dla nich (i dla swojej wygody) zestawu podróżnego.

Czwarty prezent dla psa, to rzecz niezbędna: adresówka. Zawieszka na obrożę, którą każdy może sprawdzić i w przypadku zaginięcia psiaka, dać znać, gdzie został znaleziony. W wersji ekstremalnie zaawansowanej, dla zwierzaków ceniących sobie wolność, wyrażaną przez samowolne oddalenia się, to obroża z nadajnikiem GPS.

Pozostając przy spacerach, ale z innej strony… Wasz pupil lubi biegać, ale ma delikatne łapki? Dobrym pomysłem na prezent (szczególnie zimą) będzie krem do opuszek łapek. Doceni go każdy czworonożny przyjaciel.

krem-do-opuszek-lap-kosmetyki-dr-lucy

Zabawki. Tu asortyment jest wręcz nieograniczony. Wybierając taki prezent dla psa, pamiętajmy jednak, żeby wybierać rzecz odpowiednią do jego siły, temperamentu i możliwości. No i oczywiście za każdym razem sprawdzajmy czy dany przedmiot posiada wszystkie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo w czasie zabawy.

Wasz kanapowiec lubi wylegiwać się tylko na kanapie? I tak ma swój kąt a w nim warto położyć legowisko, to prezent, który ucieszy każdego psiaka. Własna „kanapa” we własnym kącie.

Prezent numer siedem: kong, z którego będą wypadać smakołyki, kiedy Wasz podopieczny „rozgryzie” zagadkę tego, jak je z niego wydobyć. Coś dla inteligentnych psów, czyli dla wszystkich.

Pomogliśmy? jakie Wy planujecie prezenty dla swoich podopiecznych?

2 myśli nt. „7 pomysłów. Co (psu) pod choinkę?

  1. Pingback: Best Writing Service

  2. Pingback: ap teacher rubric for nontimed essay

Możliwość komentowania jest wyłączona.