Fundacja Dr Lucy

Pełna wersja: Adopcja - formalności
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zanim przygarniesz psa, musisz wiedzieć parę rzeczy.

1. Poprzedni właściciel ma 2 lata na znalezienie i zgodny z prawem odbiór swojego psa. To trudny temat, bo 2 lata to dość czasu, by pokochać na zabój i nie wyobrażać sobie oddania psa. Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, ale trzeba mieć ich świadomość. Spróbuj odwrócić sytuację i wyobraź sobie, że znajdujesz swojego Przyjaciela po długich poszukiwaniach - chciałbyś go na pewno odzyskać...

2. Jeśli zamierzasz adoptować psa z fundacji,stowarzyszenia, gminnego schroniska - na pewno dostaniesz do podpisania umowę adopcyjną. To dokument, który mówi, jakie prawa i obowiązki będziesz miał po adopcji. 
Tu możesz zapoznać się z naszą umową:
 [attachment=1]

3. Standardowym postępowaniem jest wizyta przedadopcyjna - wolontariusze chcą się zazwyczaj upewnić, że deklaracje z wcześniejszych rozmów będą miały pokrycie w rzeczywistości - pies będzie mieszkał w domu, będzie miał zapewnione godne warunki.

4. Zazwyczaj nie ma przeszkód, a nawet jest to wskazane, by osoba chcąca adoptować psa - odwiedziła go parę razy w hotelu/schronisku, poznała jego zachowania, reakcje, mogła dłużej porozmawiać z opiekunem psa.