Szukamy stałych domów dla naszych Podopiecznych

Jak zapewne wiecie z naszego profilu na Facebooku, będący pod opieką Fundacji piesek Colt, dzięki staraniom Pani Agaty Ciastek, znalazł pod koniec września nowy dom i kochającą rodzinę.

Aktualnie pod opieką Fundacji znajdują się też inne psiaki, które również chętnie zamieszkałyby w stałych domach u boku kochających opiekunów. Są to Weston, Kay, Kamaro oraz Kola.

Startujemy z akcją szukania stałych miejsc pobytu tej wspaniałej czwórki. Wspaniałej, bo każdy z tych psiaków ma swoją indywidualną, często trudną historię, która jednak pozostanie już tylko historią, a to dlatego, że psiaki wyszły „na prostą” i są przygotowane na nowy rozdział w ich życiu.

Jeśli macie znajomych, którzy poszukują czworonożnego kompana, skierujcie ich do nas 🙂

Weston to 6 – letni pies z charakterem, który nie z każdym znajdzie wspólny język. Dzięki solidnej, indywidualnej pracy z psem udało się wyeliminować większość agresywnych zachowań, jednak Weston wciąż nie pała sympatią do rowerzystów. Z innymi psami dogaduje się dobrze, ale nie z każdym. Jest psiakiem wesołym i aktywnym, bardzo chętnie spacerującym i biegającym, potrzebuje dużej dawki ruchu. Silnie wiąże się ze swoim terytorium i nie jest zadowolony, kiedy ktoś obcy je narusza. Za odrobinę poświęcenia potrafi jednak odwdzięczyć się dużą dawką bezwarunkowej miłości.
Piesek jest zaczipowany, odrobaczony i zaszczepiony, stan zdrowia dobry. Nie wymaga specjalistycznej opieki weterynaryjnej. Psiak przebywa aktualnie w Sarnowie w województwie Śląskim.

 

Kay jest już „dziadziem”. Jak to piesek w podeszłym wieku nie wymaga zbyt dużej aktywności. Preferuje spokojne spacery i dużo snu w trakcie dnia. W domu najchętniej porusza się po dywanach, ponieważ panele są dla niego odrobinę zbyt śliskie. Z racji wieku miewa problemy z tylnymi łapami i po długim spacerze trzeba mu trochę pomóc ze wstawaniem. Wzrok i słuch w normie, chociaż cierpi na postępującą jaskrę. Z uwagi na swój wiek powinien mieć zapewnioną odpowiednią dietę i suplementację. Jako „osoba” starsza bardzo ceni sobie towarzystwo innych 🙂 Zarówno jeśli chodzi o zwierzęta, jak i ludzi. Jest psiakiem bardzo kontaktowym i towarzyskim, nie stroni od przytulanek. Źle znosi natomiast jazdę samochodem i nie lubi piszczących zabawek. Piesek jest zaszczepiony, odrobaczony i zaczipowany. Aktualnie przebywa w Łodzi.

 

14 – letni Kamaro również jest już psem „emerytem”, który zamiast hasać po ogrodzie woli wygodną kanapę lub legowisko. A jeśli w pobliżu jest człowiek, który okaże mu odrobinę serca, to jest w siódmym niebie. Pies wymaga z uwagi na swój stan zdrowia intensywnej opieki i uwagi, a zatem potrzebuje odpowiedzialnego i wyrozumiałego opiekuna. Źle jest ze wzrokiem a i słuch już nie ten co kiedyś. Również tylne łapy często odmawiają posłuszeństwa i po spacerze piesek wymaga pomocnej dłoni aby stanąć na nogi i udać się na odpoczynek. Kamaro dobrze współżyje z innymi psami i ludźmi, jest bardzo przyjacielski i przepada za głaskaniem a także spaniem, szczególnie na kanapie. Piesek jest zaszczepiony, odrobaczony i zaczipowany. Aktualnie przebywa w Grotnikach (woj. Łódzkie)

 

Kola to sympatyczny samiec, który niedawno trafił pod opiekę Fundacji dr Lucy. Jest wesołym, aktywnym psem w wieku około 7 lat. Aktualnie poprawia swoją kondycję fizyczną dzięki długim spacerom, odpowiedniej suplementacji diety na stawy – miewa problemy z tylnymi łapami i stawami biodrowymi, co jednak nie przeszkadza mu w codziennej aktywności. Jest bardzo towarzyskim psem, zarówno w stosunku do innych zwierząt jak i do ludzi. Chętnie nawiązuje relacje, lubi zabawy i oczywiście głaskanie. Piesek jest zaszczepiony, odrobaczony i zaczipowany. Aktualnie przebywa w miejscowości Połomia na Śląsku.