Blog

10 ciekawostek o psach! Czy znacie je wszystkie?

Będzie trochę o nosach, historii, sierści czy psich kosmetykach. Oto 10 ciekawostek o psach, które Dr Lucy Team wybrał specjalnie dla Was. Czy znacie je wszystkie?

Każdy z nas jakieś zna. My zebraliśmy te, które wydawały nam się najbardziej interesujące. Oto 10 ciekawostek o psach, które poleca Wam Dr Lucy! Sprawdźcie, czy znacie je wszystkie!

1. Człowiek ma swoje linie papilarne, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Podobnie jest z psim nosem. Wzór, znajdujący się na jego skórze jest niepowtarzalny. Warto więc o niego zadbać naszym pielęgnacyjnym kremem!

2. Bobi był portugalskim psem stróżującym, który pochwalić się może oficjalnym wpisem w księdze rekordów Guinnessa. Był on bowiem najstarszym psem w historii. Do księgi rekordów trafił w wieku 30 lat, na początku 2023 roku. Odszedł kilka miesięcy później – w październiku – już po swoich 31 urodzinach.

3. Człowiek antygeny krwi posiada od urodzenia. U psów tworzą się one dopiero podczas pierwszej transfuzji. Dzięki temu czworonóg, który zostaje poddany transfuzji po raz pierwszy, może być biorcą krwi o dowolnej grupie.

4. Mokry pies energicznie otrząsa się z wody. Jak się okazuje, w ciągu 4 sekund potrafi pozbyć się dzięki temu ok. 70% wody ze swojej sierści.

5. Słynna jaskinia Lascaux być może do dziś pozostałaby nieodkryta, gdyby nie pies imieniem Robot. Podobno to właśnie on, spacerując u boku Marcela Revidata zainteresował swojego człowieka niepozorną dziurą w ziemi, która została odsłonięta przez powalone z korzeniami drzewo. Jak się później okazało, była ona tunelem prowadzącym do groty ze słynnymi malowidłami z Lascaux.

6. Norweski pies na maskonury, poza dodatkowymi, w pełni ruchomymi palcami łap i niesamowitej ruchomości niektórych stawów, pochwalić się też może zdolnością składania stojących uszu w sposób pozwalający na niemal całkowite zamknięcie przewodów słuchowych. Dzięki temu nie dostaje się do nich brud, piasek czy nawet woda. Mimo wszystko warto je czasem oczyścić, korzystając z naszego płynu do pielęgnacji uszu!

7. Psy, które zamiast dwuwarstwowej sierści mają tylko jedną warstwę włosów polecane są dla alergików. Są to na przykład yorkshire terrier, shih tzu czy pudel.

8. Psi mózg produkuje oksytocynę, zwaną hormonem miłości. W Japonii przeprowadzono badania, według których jej uwalnianie do krwiobiegu jest największe podczas kontaktu wzrokowego ze swoim człowiekiem.

9. Psy o długiej, lejącej i jedwabistej sierści potrzebują kąpieli znacznie częściej, niż czworonogi z krótką sierścią czy podszerstkiem. Dr Lucy posiada w swojej ofercie szampony dla psa o każdym rodzaju sierści!

10. Psów nie wolno kąpać w kosmetykach dla ludzi z uwagi na inne pH psiej skóry. Podczas kąpieli naszych czworonogów używajmy więc wyłącznie dobrych kosmetyków dla psów, które będą bezpieczne i zminimalizują ryzyko podrażnień.

Mamy nadzieję, że nasze 10 ciekawostek o psach przypadło Wam do gustu. Jeśli znaliście je wszystkie, to gratulujemy! Tymczasem zapraszamy do naszego sklepu internetowego po szampony dla psów długowłosych, krótkowłosych i inne, niezbędne psie kosmetyki!