Blog

Czy warto korzystać z odżywek dla psa?

Odżywka dla psa. Temat rzeka. Czy warto korzystać z niej w domowym zaciszu? A może jej miejscem jest raczej profesjonalny zakład groomerski? Zapraszamy do lektury. Dr Lucy obala mity na temat odżywki dla psa!

Fakt, że profesjonalni groomerzy korzystają z odżywek dla psów nie dziwi. Czy możemy z nich korzystać także poza psim salonem piękności? A co, jeśli o czesaniu sierści mamy tylko podstawowe pojęcie? Czy warto mieć je w domu?

Jakie korzyści przynieść może stosowanie odżywki dla psa?

Groomerzy, którzy zawodowo zajmują się psią sierścią często sięgają po odpowiednie odżywki dla psa. Profesjonalny produkt, jak te z naszej linii Dr Lucy Pro, potrafi zdziałać cuda! Widać je gołym okiem – to przede wszystkim utrwalenie formy, dodanie blasku czy podkreślenie koloru. Podczas przygotowywania czworonogów na psie wydarzenia, takie jak Wystawy Psów Rasowych dobra odżywka dla psa to podstawa. Daje ona jednak nie tylko efekt wizualny. Jak sama nazwa wskazuje, preparat ma odżywiać. Dzięki zawartym w nim kompleksom witamin czy roślinnym wyciągom korzystnie wpływa nie tylko na sierść, a także na skórę. Co więcej, odżywka dla psa ułatwia rozczesywanie sprawiając, że czynność ta jest bardziej komfortowa i dla nas, i dla czworonoga. Zdarza się i tak, że do rozczesania poważnych kołtunów odpowiednia odżywka będzie wręcz niezbędna. Dlatego w salonie groomerskim zabraknąć jej nie może.

Jak dobrać odżywkę dla psa?

Specjaliści od sierści doskonale wiedzą, jaki rodzaj odżywki dla psa użyć. A sprawa wcale nie musi być taka oczywista. Preparat powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju sierści czworonoga. Wyjątek stanowią odżywki uniwersalne. Nie bez znaczenia będzie też efekt, jaki chcemy uzyskać. Istnieją preparaty, których celem jest jedynie maksymalne odżywienie struktury włosa, kolejne potrafią spuszyć sierść, a jeszcze inne wygładzić. Punktem wyjścia wyboru odpowiedniej odżywki dla psa powinno być więc ustalenie rodzaju sierści, a następnie określenie pożądanego efektu.

Odżywki dla psa bez spłukiwania

Poza preparatami do stosowania w kąpieli – które wymagają spłukania – istnieją też odżywki dla psa, których nie spłukuje się z jego sierści. Są wyjątkowo wygodne w stosowaniu i pozwalają na uzyskanie szybkich efektów. Najczęściej występują w formie sprayu, którym w prosty sposób spryskać można sierść. Cieszą się ogromną popularnością podczas psich imprez. Potwierdzeniem tego jest fakt, że ich uczestnicy na naszym stoisku często szukają właśnie odżywek dla psa bez spłukiwania, dzięki którym na bieżąco wprowadzić mogą poprawki w formie szaty czworonoga przed konkursowym biegiem.

Odżywka dla psa – czy warto?

Jeśli zastanawiacie się, czy warto wyposażyć swoją domową, psią kosmetyczkę w odżywkę dla psa, to odpowiedź może być tylko jedna: Tak! Pomijając już wszystkie kwestie związane z nadaniem psiej sierści formy, ułożeniem włosów i zrobieniem pupila na bóstwo, odżywka poprawi po prostu kondycję zarówno sierści, jak i skóry. Zadbana sierść to zdrowa sierść! Nie wspominając nawet o ułatwieniu wyczesywania. Wcale nie trzeba być zawodowym groomerem, aby korzystać z tych preparatów. Do użytku domowego szczególnie polecić możemy nasz Style Spray. Ten uniwersalny preparat sprawdzi się do każdego rodzaju sierści. Poza nawilżeniem szaty znacząco ułatwi też jej rozczesywanie. Jest więc skrojony wręcz na potrzeby użytkowników domowych. Nic oczywiście nie stoi też na przeszkodzie, aby w domowym psim spa korzystać z pozostałych preparatów linii Dr Lucy Pro!

Choć odżywka dla psa kojarzy nam się z profesjonalnym salonem groomerskim, warto korzystać z niej również w domu. Odpowiednio dobrana pozwoli podkręcić wygląd szaty, wzbogacić ją o witaminy i minerały oraz pomoże w rozczesywaniu. Jeśli szukacie dobrych odżywek dla psa, zerknijcie do sklepu internetowego Dr Lucy!