Blog

Dzień Psa 2024 – jak go obchodzić?

1 lipca to ważna data w kalendarzu wszystkich psiarzy. Tego dnia obchodzimy bowiem Dzień Psa. Warto więc podarować naszemu coś niecodziennego. Co ważne – prezent wcale nie musi mieć materialnego charakteru! Brak Wam pomysłów? Dr Lucy spieszy z pomocą!

Dzień Psa to stosunkowo młode święto, a dzień 1 lipca, którego jest obchodzony, nie jest przypadkową datą. Jeśli z tej okazji chcecie podarować psu coś wyjątkowego, to być może nasz najnowszy wpis na blogu Dr Lucy Was zainspiruje. Zapraszamy do lektury!

Skąd się wziął Dzień Psa?

Dzień Psa obchodzony jest w Polsce każdego roku w dniu 1 lipca. Został ustanowiony z inicjatywy czasopisma “Przyjaciel Pies”. Pomimo tego, że data Międzynarodowego Dnia Psa została określona na 26 sierpnia i ma nieco inną historię, nasze rodzime święto psów cieszy się nie mniejszą popularnością. W ramach jego obchodów odbywają się różnego rodzaju warsztaty, tematyczne imprezy czy zajęcia pokazowe o psiej tematyce. Swoje akcje prowadzą też schroniska, które są z Dniem Psa bardzo związane. Dlaczego? Ponieważ 1 lipca to taki symboliczny start letnich wakacji. W tym okresie do schronisk trafia najwięcej psów. Jednym z założeń obchodów Dnia Psa jest zwrócenie uwagi na problem bezdomności wśród czworonogów. Co nie znaczy, że nie można świętować go z tymi, z którymi na co dzień dzielimy życiową przestrzeń!

Najlepszy psi prezent

Co możemy podarować naszemu psu z okazji jego święta? My w Dr Lucy często mamy kłopot, aby wymyślić odpowiedni prezent dla najbliższych dwunożnych przyjaciół. W przypadku tych czworonożnych wcale nie jest lepiej. Dlatego zebraliśmy w jednym miejscu najciekawsze pomysły na psi prezent, które mogą na blogu służyć i Wam, i nam. Co ważne – prezent dla psa nie musi wcale mieć charakteru materialnego. Oto nasze najlepsze pomysły:

Podaruj psu smaczki

Chyba wszyscy lubimy dostawać przy słusznej okazji coś pysznego. Dobre smaczki mogą sprawdzić się jako prezent na Dzień Psa, tym bardziej, jeśli wykonamy je własnoręcznie. W sieci znajdziemy masę przepisów na pyszne, domowe psie ciastka, którymi umilić możemy pupilowi jego dzień. Jeśli brakuje nam czasu, możemy też zaopatrzyć się w kupne smaki.

Podaruj psu zabawkę lub… zabawę!

Piłki, szarpaki, maskotki czy gryzaki. Psy je uwielbiają, a to tylko niektóre propozycje. Tego typu prezent na pewno umili naszemu psu czas, a jeszcze lepiej, gdy nowymi zabawkami pobawimy się wspólnie. Co ważne – do ciekawej zabawy wcale nie są potrzebne wyszukane artefakty – wystarczy odrobina kreatywności. Pies na pewno doceni taką formę spędzania czasu, a jeśli chodzi o inspiracje, to odsyłamy Was do tego wpisu.

Podaruj psu niecodzienny spacer

Ciekawy spacer również może być formą prezentu z okazji Dnia Psa. Zmiana otoczenia związana jest z mnogością intrygujących zapachów czy dźwięków, a plener zachęca do aktywności fizycznej. Coś dla ciała i coś dla ducha! Dłuższa przechadzka pomoże spożytkować nadmiar psiej energii, skutkując słodkim relaksem i odpoczynkiem w domu. Z psem spacerujemy oczywiście codziennie. W ten szczególny dzień jednak warto zaplanować trasę inaczej niż zwykle!

Podaruj psu piękno

Dla wielu psów zabiegi pielęgnacyjne nie są tylko przykrą koniecznością, ale sposobem na relaks i bliskość z człowiekiem. Może Dzień Psa to idealna okazja na kąpiel z wykorzystaniem dobrych kosmetyków dla psów? A może czworonogowi przydałaby się odżywka dla psa bez spłukiwania? A może wegańskie masełko do łap i nosków byłoby strzałem w dziesiątkę? Przyznać musimy, że czworonogi je uwielbiają! W każdym razie odrobina uwagi poświęcona skórze i sierści to świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Psa. W odpowiednie kosmetyki dla psów możecie wyposażyć się w sklepie internetowym Dr Lucy!

Pamiętamy o Fundacji

Jako, że Dzień Psa bezpośrednio łączy się z tematyką bezdomności wśród zwierząt, nie możemy nie wspomnieć o wspaniałej Fundacji Dr Lucy, która otacza opieką nie tylko psiaki collaki, ale coraz częściej również i koty. Sami jesteśmy psiarzami i kociarzami, więc nie jest tajemnicą, że marka Dr Lucy wspiera działania Fundacji, zapewniając od czasu do czasu potrzebne kosmetyki dla psów oraz wsparcie finansowe – między innymi pod postacią kilku procent od sprzedanych produktów. Zachęcamy więc do częstych zakupów w sklepie internetowym Dr Lucy!

Dzień Psa to idealna okazja ku temu, aby pupilowi podarować coś wyjątkowego. Może to mieć postać materialną, ale wcale nie musi! Dobra zabawa, czas, a nawet głaski też na pewno sprawią mu przyjemność. Jeśli jednak preferujecie coś w fizycznej formie, świetnie sprawdzą się smaczki, a nawet kosmetyki dla psa, dzięki którym komfortowo zadbacie tego dnia o jego sierść i skórę!