Blog

Ekologiczne kosmetyki dla psów – które warto wypróbować?

Ekologiczne kosmetyki dla psów cieszą się coraz większą popularnością. Również i my oferujemy najwyższej jakości naturalne eko produkty dla czworonogów, które składają się na linię Dr Lucy Eco. Niektóre z nich już zyskały miano hitów, pomimo faktu, że linia ta jest stosunkowo młoda. Które z nich warto wypróbować?

Linię Dr Lucy Eco stworzyliśmy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, promując również wartości, którymi staramy się kierować w codziennym życiu. Nasze ekologiczne kosmetyki dla psów poza sprawdzonymi surowcami w składzie zawierają więc też cząstkę nas samych, która wyrażona jest w dopracowanych do ostatniej kropli roślinnych ekstraktów recepturach, dbałości o bezpieczeństwo, obłędnym zapachu i przede wszystkim – miłości do psów! Przedstawiamy produkty, które wyjątkowo przypadły im do gustu. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z linii Dr Lucy Eco, podpowiadamy, od czego warto zacząć!

Naturalny skład to nie wszystko

Linia Dr Lucy Eco to nie tylko odpowiednie receptury i naturalne składniki. Choć większość z nich posiada certyfikat Vegan i jest w pełni ekologiczna, to jednak Dr Lucy Eco jest czymś więcej. Naszym założeniem było, aby wszystko co związane z tą marką niosło ze sobą konkretne wartości, którymi sami kierujemy się w życiu. Chcemy funkcjonować w zgodzie z naturą, dbać o nią codziennymi, drobnymi chociażby czynnościami i zachęcać do tego innych. Dlatego nasze ekologiczne kosmetyki dla psów muszą być eko pełną gębą, bez kompromisów. Pakujemy je w recyklingowane szkło, które po użyciu znów może zostać wykorzystane. Dotyczy to również kartoników, w których umieszczamy buteleczki pełne darów natury, skomponowane według naszych własnych receptur. Surowce pozyskujemy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Własne laboratorium pozwala nam z kolei na bieżąco kontrolować najwyższą jakość ekologicznych kosmetyków dla psów Dr Lucy Eco. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczamy i Wam i czworonogom produkt, który po prostu spełnia pokładane w nim oczekiwania, w tym ograniczenie negatywnych skutków dla środowiska naturalnego od etapu produkcji, aż po etap wykorzystania ostatniej kropli szamponu dla psa czy odżywki i recyklingu opakowań.

Pozytywne opinie

Dr Lucy Eco dynamicznie się rozwija. Bardzo cieszy nas fakt, że po nasze ekologiczne kosmetyki dla psów sięgają nie tylko świadomi odpowiedzialności za środowisko klienci, ale również tacy, dla których szklane buteleczki czy wegański skład są zaskoczeniem – i to bardzo przyjemnym, jak się okazuje! Zbierane przez lata doświadczenie udało nam się połączyć z siłą naturalnych ekstraktów, olejków i innych eko składników, które z jednej strony są skuteczne a z drugiej delikatne. Nie podrażniają skóry a naturalne aromaty są czymś, co zapada w pamięć na długo. I nie jest to wyłącznie nasze zdanie – bazujemy na testach naszych produktów w plebiscycie TopForDog2022 (złoty medal dla setu szampon dla psa oraz odżywki) oraz relacjach użytkowników w mediach społecznościowych. Które kosmetyki Dr Lucy Eco cieszą się wśród nich największą popularnością?

Najbardziej polecane ekologiczne kosmetyki dla psów z Dr Lucy Eco

Choć zdecydowanego faworyta wskazać jest dość trudno, to na wyróżnienie zasługuje na pewno nasze wegańskie masło do psich łapek i nosa, które szczególną popularnością cieszy się zimą. Użytkownicy zachwalają jego skuteczność, konsystencję i zapach z wyraźną nutą pomarańczy. W składzie najdziemy także olejek kokosowy, który odpowiedzialny jest między innymi za odbudowę naskórka i jego solidne nawilżenie. Do gustu bardzo przypadł również i psom, które chętnie zlizują nasz krem z noska. Oczywiście nic im z tego powodu nie grozi! Naszym hitem są także ekologiczne szampony dla psów. W ofercie Dr Lucy Eco dostępne są produkty dla różnego rodzaju sierści, z których klienci najczęściej wybierają te do długiej i lejącej, oraz sierści szorstkiej. Użytkowników najbardziej zaskakuje ich wydajność, ale też wyraźne nuty zapachowe pomarańczy, które przyprawiają nieraz o chęć użycia tych ekologicznych szamponów dla psa na własnej głowie. Odradzamy jednak takie praktyki – pH skóry głowy człowieka i skóry czworonoga jest inne, dla ludzi nasze szampony więc zbytnio się nie nadają. Jeśli o szamponach dla psa mowa, to wspomnieć musimy też o stanowiącej ich uzupełnienie odżywce proteinowej. Jest bardzo chwalona za swoją skuteczność, którą zawdzięcza naturalnej recepturze, dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach. Być może dlatego to właśnie ona w zestawieniu z szamponem dla psów o szorstkiej sierści zdobyła tytuł TopForDog2022.

Inne ekologiczne kosmetyki dla psa warte uwagi

To oczywiście nasi obecni faworyci, ale – sytuacja jest dynamiczna. Szczególnie w sezonie letnim do czołówki dobija się wegański spray na kleszcze. Ceniona przez użytkowników jest też ekologiczna odżywka olejowa, która świetnie sprawdza się przy pielęgnacji krótkiej sierści psów. Warte uwagi są także pozostałe produkty z linii Dr Lucy Eco pomimo faktu, że zamykają listę naszych najpopularniejszych produktów. Wiązać się to może z ich wydajnością, jak w przypadku płynu do pielęgnacji uszu czy okolic oczu, których używa się stosunkowo niewiele w porównaniu z szamponem dla psa czy odżywką. W ich przypadku jednorazowy zakup wystarcza naprawdę na długo!

Ekologiczne kosmetyki dla psów na dobre zagościły w naszej ofercie. Marka Dr Lucy Eco wychodzi naprzeciw tym, którzy chcą pielęgnować swoje psy w zgodzie z naturą, z wykorzystaniem produktów o najwyższej jakości. Jeśli więc jeszcze takich nie próbowaliście, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Jesteśmy pewni, że przypadną do gustu i Wam, i Waszym czworonogom!