Blog

Jak dbać o ciemną sierść psa?

Właściciele psów o ciemnej sierści wiedzą, że od jej pielęgnacji zależy naprawdę sporo. Czy znacząco różni się ona od zabiegów stosowanych przy jasnych czworonogach? A może różnicy tak naprawdę nie ma? Podpowiadamy jak dbać o ciemną sierść psa!

Psy z ciemną sierścią mają swój urok. Szczególnie, gdy ich szata lśni i mieni się wspaniałymi refleksami! Tylko jak osiągnąć ten efekt? Czy są na to jakieś sprawdzone sposoby? Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak dbać o ciemną sierść psa, to zapraszamy do najnowszego wpisu na blogu Dr Lucy!

Jasna a ciemna sierść psa

W zasadzie stwierdzić należy, że ogólny wygląd sierści psa będzie zależeć od naszego zaangażowania w jej pielęgnację, bez względu na to, czy do czynienia mamy z jasną, czy ciemną szatą. W przypadku tej drugiej zaniedbanie skutkować będzie utratą blasku, przebarwieniami lub zmianą odcienia koloru na jaśniejszy – na przykład z czarnego na ciemny brąz. Ważne, że możemy temu przeciwdziałać stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz dedykowane kosmetyki dla psów. Na całokształt wpływ będą mieć także inne czynniki, ale zacznijmy od tego, co najważniejsze.

Wyczesywanie i trymowanie

Aby zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd ciemnej sierści psa musimy wyczesywać podszerstek lub trymować martwe włosy. To szczególnie ważne w przypadku psów szorstkowłosych, których podszerstek potrafi być bardzo obfity, a jego kolor widoczny pod warstwą okrywową sierści. Może on istotnie wpływać na jej odcień, przebijając się spod spodu jaśniejszymi odcieniami. Musimy więc wyposażyć się w specjalne kosmetyki dla psa, które ułatwią rozczesywanie, oraz odpowiednie narzędzia groomerskie. Jakie konkretnie? Odpowiedź znajdziecie w jednym z naszych ostatnich wpisów.

Dedykowane kosmetyki dla psów o ciemnej sierści

Nie musimy ograniczać się do stosowania sprayu do rozczesywania. Inne kosmetyki dla psów o ciemnej sierści również będą przydatne i mogą pomóc uzyskać satysfakcjonujące efekty. Podstawą jest dobry szampon dla psa, dzięki któremu usuniemy z sierści zabrudzenia, nadmiar tłuszczu i kurzu. Świetnie sprawdzi się tu nasz produkt z linii Dr Lucy Pro – Szampon do czarnej sierści silver & black. Dzięki niemu skutecznie pozbędziemy się zabrudzeń, podkręcając zarazem kolor ciemnej sierści psa. Co ważne, nie zawiera on chemicznych farb, a efekt uzyskujemy dzięki ekstraktom roślinnym. Aby nadać ciemnej sierści blasku warto zastosować odżywkę, na przykład w wygodnej formie sprayu bez spłukiwania.

Dieta i ruch

Nie bez znaczenia będzie styl życia. Dla psów z ciemną sierścią ważna jest odpowiednia dieta, dzięki której szacie oraz skórze dostarczane będą niezbędne witaminy i minerały. Zadbajmy o to, aby w karmie naszego pupila obecne były takie składniki, jak kwasy omega-3 i omega-6, cynk, skrzyp polny, pokrzywa, kolagen czy biotyna. Warto dbać też o aktywność czworonoga zapewniając mu należytą dawkę ruchu i zabawy, także intelektualnej. Kto wie – być może dzięki temu uda się nieco odwlec w czasie objawy starzenia, które widoczne są na ciemnej sierści w postaci zupełnie naturalnej siwizny!

Ciemna sierść psa wymaga zaangażowania, aby lśniła blaskiem. Najważniejsze jest systematyczne wyczesywanie i trymowanie, które pozwoli pozbyć się z niej martwych włosów, zaburzających kolor włosa okrywowego. Dedykowane kosmetyki dla psów o ciemnej sierści również mogą okazać się bardzo pomocne. O czystość zadba szampon dla psa a o blask – dobra odżywka. Wszystko, co niezbędne do pielęgnacji Waszego pupila z ciemną sierścią znajdziecie w sklepie internetowym Dr Lucy!