Blog

Kąpiel psa w ogrodzie

Kąpiel psa w ogrodzie to świetne rozwiązanie dla właścicieli dużych ras. Może być też ciekawą alternatywą dla mniejszych czworonogów, stanowiącą element urozmaicenia pielęgnacyjnych zabiegów. Aby przeprowadzić ją prawidłowo, trzeba pamiętać o kilku zasadach, które przybliży Wam Dr Lucy w poniższym wpisie!

Ogród świetnie nadaje się do kąpieli psa, jeśli tylko pozwala na to pogoda. Trzeba przeprowadzić ją jednak z poszanowaniem pewnych zasad, aby nie zaszkodzić swojemu pupilowi. Jakich konkretnie? Sprawdźcie to razem z Dr Lucy!

Dlaczego warto rozważyć kąpiel psa w ogrodzie?

Plenerowe zabiegi pielęgnacyjne mogą stanowić urozmaicenie zarówno dla czworonogów, jak i ich właścicieli. Ciepła, słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu a możliwość wykąpania psa w ogrodzie, zamiast w lśniącej czystością łazience jest nad wyraz kusząca. Szczególnie, jeśli wspomnimy setki kropel zraszających łazienkowe płytki podczas radosnego wytrząsania psa zaraz po osuszeniu ręcznikiem. W plenerze może być też o wiele wygodniej niż w domu, na przykład w przypadku dużych ras, które z trudem mieszczą się w brodziku czy wannie.

Kiedy kąpać psa w ogrodzie?

Przede wszystkim pozwalać musi na to pogoda. Czynność należy przeprowadzić w ciepły, słoneczny dzień i to przed południem. Dzięki temu sierść będzie miała więcej czasu na wyschnięcie i unikniemy wychłodzenia naszego pupila. Biorąc pod uwagę fakt, że większość czworonogów powinniśmy kąpać co kilka miesięcy, nie powinniśmy mieć problemu, aby czynność tę wykonać podczas sprzyjających warunków pogodowych. Ogrodowym wężem możemy jednak posłużyć się częściej w celu spłukania z naszego pupila zabrudzeń, takich jak błoto, a nawet dla… zabawy! W takich okolicznościach korzystanie z psich kosmetyków (szamponów i odżywek do sierści psa) wcale nie jest konieczne.

Niezbędne akcesoria

Aby sprawnie przeprowadzić pielęgnacyjną kąpiel psa w ogrodzie musimy mieć oczywiście nieskrępowany dostęp do węża z wodą. Pomocne mogą być też końcówki zraszające, które ograniczą ciśnienie wody. Jeśli dysponujemy ogrodową wanną, to warto jej użyć, a jeśli nie – w miejscu kąpieli rozłóżmy jakiś rodzaj maty, aby sierść na łapach i brzuchu psa nie brudziła się co chwilę od rozmoczonego, naturalnego podłoża. Niezbędne będą psie kosmetyki, takie jak odżywki do sierści psa czy szampony. Szczególnie polecamy te z linii Dr Lucy Eco, która oparta jest wyłącznie naturalne i wegańskie komponenty. Nie powinna zaszkodzić ani roślinom ani glebie. Pod ręką muszą się też znaleźć odpowiednie akcesoria do wyczesywania, jak szczotki czy grzebienie i oczywiście ręcznik, którym obowiązkowo używamy po zakończeniu czynności kąpielowych. W razie konieczności warto posiłkować się też suszarką do włosów, jeśli na świeżym powietrzu sierść schnie opornie.

Jak kąpać psa na świeżym powietrzu?

Generalnie tak, jak w domu, tyle, że zamiast słuchawki prysznicowej używamy ogrodowego węża. Musimy mieć tu jednak na uwadze odpowiednią temperaturę wody. Dr Lucy przypomina, że leżący na słońcu wąż ogrodowy potrafi solidnie się rozgrzać wraz ze znajdującą się w nim wodą. Po uruchomieniu zraszacza można poparzyć albo psa, albo siebie. Nie może ona być też zbyt zimna. Trudności przysparza fakt, że mamy ograniczone możliwości jej kontrolowania już w trakcie kąpieli psa w ogrodzie. Używajmy dedykowanych, psich kosmetyków. Niezbędne odżywki do sierści psa, szampony oraz inne kosmetyki dla psów, które warto mieć pod ręką znajdziecie w sklepie internetowym Dr Lucy. Do kąpieli psa w ogrodzie szczególnie polecamy te z linii Dr Lucy Eco – są zupełnie naturalne i wegańskie, dzięki czemu żadna niepotrzebna chemia nie trafi na trawnik czy do gleby.

Kąpiel psa w ogrodzie to ciekawa alternatywa dla domowej łazienki. Może być miła i przyjemna, jeśli tylko zadbamy o odpowiednie warunki. Oprócz ciepłej i słonecznej pogody i ogrodowego węża potrzebne będą dobre kosmetyki dla psów. Znajdziecie je w ofercie sklepu internetowego Dr Lucy!