Blog

Kosmetyki dla mopsa – jakie wybrać?

Mopsy to urocze psy do towarzystwa. Nie mają wygórowanych potrzeb ruchowych i świetnie odnajdą się w niewielkim nawet mieszkaniu. Wymagają jednak umiejętnej pielęgnacji. Krótka sierść nie jest tu wyjątkiem. Jakie kosmetyki dla mopsa wybrać, aby zapewnić jej należytą kondycję?

Choć mopsy w ostatnich latach wzbudzają sporo kontrowersji, są świetnymi towarzyszami człowieka. Ci typowi domatorzy do towarzystwa wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji. Warto więc wiedzieć, jakie kosmetyki dla mopsa wybrać, aby jego sierść była zadbana i zdrowa.

Krótka charakterystyka mopsów

Według najpopularniejszych teorii mopsy trafiły do Europy z Chin, za pośrednictwem jedwabnego szlaku. Rasa ta ma iście arystokratyczne korzenie, gdyż według źródeł zarezerwowana była wyłącznie dla przedstawicieli elit cesarskiego dworu. Mopsy określane są jako małe psy do towarzystwa. Nie potrzebują wielogodzinnych spacerów i dobrze czują się nawet w niewielkim mieszkaniu. Ich ciała są krępe i umięśnione, z charakterystycznym nadmiarem skóry, tworzącym fałdy. Mopsy są rasą brachycefaliczną, o spłaszczonym, krótkim pysku. Dotykają je niestety różnego rodzaju schorzenia, w tym dysplazja stawu biodrowego, która dotyczy większości przedstawicieli tej rasy. Nie zmienia to faktu, że to wierni towarzysze człowieka, którzy cenią sobie jego bliskość.

Rodzaj sierści mopsów

Mopsy charakteryzują się krótką sierścią z podszerstkiem. Szata jest zatem dwuwarstwowa, co oznacza sezonowe linienie. Najczęściej jednak gubią włosy przez cały rok. Według wzorca, sierść mopsa powinna mieć umaszczenie brzoskwiniowe, czarne, płowe lub srebrne. Pysk (maska) powinien być czarny, z obecnością charakterystycznych pieprzyków i tzw. diademem na czole. Wzorcowa sierść jest krótka, gładka i miękka w dotyku, ale jednak nie wełnista.

Jak pielęgnować sierść mopsa

Mopsy nie wymagają częstych kąpieli, za to należy wyczesywać je kilka razy w tygodniu. W okresach sezonowego linienia – nawet codziennie. Dobra, twarda szczotka będzie tu na wagę złota, podobnie jak gumowa rękawica, za pomocą której “wygłaszczemy” martwe włosy. W przypadku mopsów ważne również utrzymanie należytej higieny skórnej fałdy nad nosem, aby uniknąć odparzeń i stanu zapalnego. Kąpiel przeprowadzamy w miarę potrzeby, z wykorzystaniem dedykowanych kosmetyków dla mopsa. Co konkretnie będzie przydatne?

Kosmetyki dla mopsa

Szampon dla psów o krótkiej sierści to podstawa. Warto uzupełnić go o dobrą odżywkę dla psa. Szampon Shine i odżywka Nutri to idealne rozwiązanie dla sierści mopsa. Zapewnią atrakcyjny blask i ułatwią wyczesywanie. Pomiędzy kąpielami warto skorzystać z uniwersalnej odżywki Style Spray bez spłukiwania. Z uwagi na budowę fizjologiczną mopsów zwróćmy uwagę na okolice ich oczu. Tu przydatny będzie specjalny, naturalny i wegański płyn do ich higieny z linii Dr Lucy Eco. Do przesuszonych nosków świetnie sprawdzi się z kolei masło odżywcze z tej samej linii. Te i inne kosmetyki dla mopsa znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Mopsy są wspaniałymi kompanami człowieka. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, z wykorzystaniem dobrych kosmetyków dla mopsów, które zapewnią sierści zdrowy i atrakcyjny wygląd. Wszystko, co potrzebne zamówicie wygodnie w Dr Lucy!