Blog

Kosmetyki dla psa – czy trzeba ich używać?

Kosmetyki dla psów dynamicznie zyskują na popularności. Trend ten jest jednak stosunkowo młody, toteż nie wszyscy mają w ogóle świadomość ich istnienia. Czy trzeba ich używać, aby utrzymać kondycję skóry i szaty w należytym stanie? Być może przemawiają za tym też inne fakty?

Jeszcze kilkanaście lat temu niewielu z nas słyszało zapewne o kosmetykach dla psa. Siłą rzeczy nie były one powszechnie używane. Choć dziś sytuacja ulega poprawie, to wciąż niektórzy nie są do nich przekonani. Czy trzeba ich używać? Dr Lucy przytacza kilka faktów w tym temacie!

Kosmetyki dla psa to psia higiena

Przede wszystkim psie kosmetyki pomagają utrzymać naszego pupila w czystości. Szampon dla psa pozwoli pozbyć się z sierści zabrudzeń i niechcianych zapachów. Odżywka z kolei doładuje ją dawką niezbędnych witamin czy minerałów i wyposaży w ochronną warstwę, dzięki której przyleganie do niej zabrudzeń będzie utrudnione. Nasz pupil to jednak nie tylko sierść i skóra. Dobre kosmetyki dla psów pozwalają zachować też należytą higienę pyska, uszu czy oczu. Warto zastosować też specjalne preparaty ochronne na nos i poduszki łap, które są szczególnie pomocne są zimą, ale przydać się mogą również latem w przypadku ochrony przed otarciami.

Kosmetyki dla psa pomagają w rozczesywaniu

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który zbawiennie wpływa na sierść naszych czworonogów jest czesanie, szczotkowanie czy trymowanie. Dzięki nim pozbyć możemy się nadmiaru podszerstka i przeciwdziałamy jego filcowaniu. Zapewniamy dzięki temu skórze dostęp świeżego powietrza i poprawiamy jej ukrwienie. Czesanie z kolei przeciwdziała kołtunieniu włosów. Kosmetyki dla psów mogą istotnie pomóc nam przeprowadzić te czynności. Szczególnie polecane są tu wszelkiego rodzaju odżywki do sierści psa w formie sprayu, bez konieczności spłukiwania. Ułatwiają one rozczesywanie, dzięki czemu ograniczamy powodowany pociąganiem splątanej sierści ból.

Kosmetyki dla psa poprawiają kondycję szaty

Szampony dla psów oraz odżywki do ich sierści to podstawowe psie kosmetyki, które wpływają na wygląd szaty naszego czworonoga. Muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju jego sierści. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać maksymalną puszystość samoyeda czy fantastyczny blask krótkiej sierści rottweilera. Dedykowane danym rasom kosmetyki dla psów uwzględniają naturalne wymagania ich sierści oraz skóry, dostarczając im odpowiedniej dawki witamin, minerałów oraz substancji odżywczych, które mają za zadanie podkreślić i utrzymać ich formę. Dzięki temu sierść naszego czworonoga jest zadbana, zdrowa i przyciąga spojrzenia!

Kosmetyki dla psa pomagają oczom, uszom i nosom

Żeby tego było mało, poza szamponem dla psa oraz odpowiednią odżywką, możemy wyposażyć się w szereg innych, potrzebnych kosmetyków dla psów. Przykładem może być wspomniany już krem do łap i nosków. Nie jest tajemnicą fakt, że psy posiadają uzębienie. Tak jak nasze ludzkie podlega ono procesom, które możemy ograniczyć stosując psią pastę do zębów. Ta z Dr Lucy Eco jest wegańska i w pełni naturalna. Bardzo ważna jest też higiena uszu. Niektóre rasy są szczególnie narażone na ich infekcje, co wręcz wymusza stosowanie odpowiednich preparatów. Płyn do uszu to więc obowiązkowa pozycja w psiej kosmetyczce. Podobnie jest z płynem do oczu, który pomaga usunąć gromadzącą się w ich okolicach wydzielinę oraz zachować je w należytej czystości.

Kosmetyki dla psów zyskują na popularności. Nic dziwnego – wielu dostrzegło korzyści z ich stosowania zarówno dla siebie, jak i swoich czworonogów. W ich przypadku higiena również jest ważna! Czy powinniśmy więc używać kosmetyków dla psów? Dr Lucy twierdzi, że tak! A jeśli chcecie wyposażyć się w te najlepsze – zapraszamy do naszego sklepu internetowego!