Blog

Kosmetyki dla psa na wakacje

Wielu z nas wyruszy niedługo na zasłużony urlop. Oczywiście w towarzystwie swojego czworonoga! Do bagażu będziemy musieli spakować też niezbędne psie rzeczy. Jakie kosmetyki dla psa włożyć do walizki? Dr Lucy podpowiada!

Czas wakacyjnych podróży zbliża się wielkimi krokami. Wybierając się na urlop wraz ze swoim pupilem musimy pamiętać o jego potrzebach, również w zakresie niezbędnych kosmetyków dla psa. Sprawdźcie, które z nich Dr Lucy zawsze pakuje do walizki na urlop!

Kosmetyki dla psa – czy muszę zabrać je na wakacje?

Podczas wakacyjnego wyjazdu zazwyczaj nie przeprowadzamy wymagających zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem kosmetyków dla psów. Potrzeba dokładnej kąpieli z zastosowaniem odżywki do sierści psa najpewniej nie wystąpi, ale przydarzyć mogą się takie sytuacje, w których odpowiednie specyfiki będą nam bardzo pomocne. Czy obejdziemy się bez nich podczas wyjazdu? Tak. Ale może nas to kosztować sporo niepotrzebnego stresu. Kosmetyki dla psów nie zajmą wiele miejsca w bagażu, dlatego w Dr Lucy zawsze pakujemy je na wyjazd. Jakie konkretnie polecamy?

Spray na kleszcze

Jest to jeden z tych preparatów, które podczas plenerowych wyjazdów koniecznie musimy ze sobą zabrać. Kleszcze przenoszą niebezpieczne dla czworonogów choroby. Warto więc zrobić wszystko, aby chronić psa przed tymi pajęczakami. Jako uzupełnienie ochrony zaleconej przez weterynarza proponujemy sięgnąć po odpowiedni repelent na kleszcze. Szczególnie polecamy ten z linii Dr Lucy Eco, który dzięki naturalnym składnikom nie podrażnia wrażliwej skóry.

Mgiełka zapachowa

Podczas wakacyjnego wyjazdu przydatna może być również nasza mgiełka z repelentem. Cieszy się ona dobrymi opiniami, występuje w czterech wariantach zapachowych, jest wydajna i mieści się nawet w torebce. Szybko i wygodnie pozwala zamaskować psie zapachy. Bardzo przydatna nie tylko w przestrzeni miejskiej czy większym skupisku ludzi, ale też w plenerze, gdy do czynienia mamy z zapachem sierści pupila zmoczonej deszczem lub szybką kąpielą w jeziorze albo stawie.

Spray do rozczesywania

Kąpiele w morskiej wodzie lub w jeziorze czy tarzanie się w piasku i trawie mogą powodować plątanie sierści i zbieranie w nią różnego rodzaju zabrudzeń. Podobny efekt może przynieść plądrowanie przez czworonoga zarośli i krzaków. Poza odpowiednimi narzędziami groomerskimi do czesania i szczotkowania powinniśmy mieć pod ręką dobry spray do rozczesywania sierści psa. Znacznie ułatwi nam czynności wyczesywania rzepów, igliwia czy patyczków. Również psu będzie milej i przyjemniej.

Krem ochronny

Choć nasz krem ochronny na łapy, nos i łokcie kojarzy się raczej z zimą niż latem i plażą, bardzo przydatny jest także na wakacjach. Podczas kopania w piasku ucierpieć może zarówno nos, jak i poduszki łap naszego pupila. W końcu piasek posiada właściwości ścierne. Rozgrzany chodnik czy asfalt również nie sprzyjają łapkom. Krem ochronny od Dr Lucy sprosta nawet takim warunkom!

Odpowiedzi szampon dla psa

Podczas wakacyjnego wyjazdu może zajść potrzeba dokładniejszej kąpieli psa, szczególnie, jeśli przebywamy w środowisku agro. Zapachy, których nie określilibyśmy jako przyjemne, dla naszych czworonogów mogą być na tyle kuszące, by “przyozdobić” nimi sierść. Wtedy i mgiełka zapachowa może nie pomóc i niezbędne jest wykorzystanie dobrego szamponu dla psa. W sklepie internetowym Dr Lucy znajdziecie dopasowane szampony do rodzaju sierści Waszych czworonogów, dlatego przed wakacyjnym wyjazdem zalecamy do niego zajrzeć!

 

Choć wakacyjny wyjazd z czworonogiem to logistyczne wyzwanie, kosmetyki dla psa nie zajmą w bagażu wiele miejsca a do tego znacznie ułatwią podstawową pielęgnację pupila podczas urlopu. Jeśli jeszcze nie zrobiliście psich zakupów, to zapraszamy do sklepu internetowego Dr Lucy, gdzie znajdziecie wszystko, czego potrzebować będziecie w psiej kosmetyczce podczas wakacji.