Blog

Kosmetyki dla psów, które trzeba mieć!

Jeśli chcemy kompleksowo zadbać o właściwą kondycję psiej sierści i skóry, niezbędne będą dobre kosmetyki dla psów. W ofercie Dr Lucy znajdziecie właśnie takie. Które z nich warto mieć pod ręką zawsze? Szampon dla psa to nie jedyna pozycja na naszej liście. Oto nasze propozycje!

Pielęgnacja psiej sierści nie ogranicza się wyłącznie do czesania czy szczotkowania. Pomimo tego, że to niezbędne czynności, warto włączyć do stosowania odpowiednie kosmetyki dla psa. Oto podstawowy zestaw, który naszym zdaniem warto zawsze mieć pod ręką. Co więcej, wszystkie poniższe pozycje znajdziecie w sklepie internetowym Dr Lucy, dzięki czemu łatwo i wygodnie kupicie je w jednym miejscu!

Szampon dla psa

Wielu z nas w odpowiedzi na pytanie o podstawowe psie kosmetyki wskaże szampon. Będzie to oczywiście prawidłowa odpowiedź. Szampon dla psa pozwala nie tylko pozbyć się z sierści zabrudzeń, ale może też zapewnić włosom odbudowę, podkręcenie koloru, puszenie lub wręcz przeciwnie – wygładzanie szaty. Dlatego szampon dla psa powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju sierści oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Choć to podstawowy psi kosmetyk, nie warto na nim poprzestawać. W kosmetyczce dla czworonoga Dr Lucy Team zawsze przechowuje jeszcze kilka innych specyfików!

Odżywka do sierści psa

Obok szamponu dla psa, dobra odżywka do jego sierści jest kolejnym, psim kosmetykiem, który po prostu trzeba mieć! Zapewnia podaż witamin, nawilża nie tylko włosy, ale i skórę. Również ona powinna być dobrana w zgodzie z rodzajem sierści czworonoga. Poza zapewnieniem optymalnej kondycji szacie, jej używanie znacząco poprawia komfort wyczesywania czy szczotkowania, a czynności te, o czym Dr Lucy zawsze przypomina, są niezbędne do utrzymania sierści i skóry w zdrowym stanie. Odżywiające ją kosmetyki dla psa występują zarówno w formie do spłukiwania jak i wygodnego sprayu, bez konieczności wizyty w wannie czy brodziku. Spraye przydatne są szczególnie dla tych ras, które nie wymagają częstych kąpieli. Odpowiednia odżywka do sierści psa to absolutne must have!

Krem do psich łap i nosa

W Dr Lucy wiemy doskonale, że pies to nie tylko sierść. Dlatego często sięgamy po odżywcze czy ochronne kremy do łap i nosków. Zimą chronią przed mrozem i solą, a latem – przed nadmiernym ścieraniem i gorącem rozgrzanych chodników czy piasku na plaży. Ten kosmetyk dla psa warto mieć więc pod ręką zawsze – nie traktujemy go sezonowo! Co więcej, są to jedne z naszych najpopularniejszych kosmetyków dla psa, które możecie kupić w sklepie internetowym Dr Lucy!

Mgiełka zapachowa

Psie zapachy stają się zbyt natrętne? Istnieją kosmetyki dla psa, które w prosty i szybki sposób potrafią je zamaskować. Mowa o naszej mgiełce zapachowej z linii Dr Lucy Pro w formie wygodnego sprayu. Mieści się do każdej torebki i występuje w czterech wariantach zapachowych. Woń mokrego psa po spacerze w deszczu już nie będzie nam straszna! Obok szamponu dla psa, odżywki i kremu do noska warto mieć ją do dyspozycji w razie potrzeby!

Spray na kleszcze dla psa

Jego stosowanie jest po prostu koniecznością, aby zmniejszyć ryzyko ukłucia przez niebezpieczne kleszcze. Najczęściej stosuje się go jako uzupełnienie środków ochronnych zaleconych przez lekarza weterynarii. W Dr Lucy dostępne są dwa warianty sprayu na kleszcze dla psa – poza tym z linii Home mamy zupełnie ekologiczny i naturalny preparat, którego bazą jest znany z właściwości odstraszających kleszcze i komary wrotycz. Repelent ten znajdziecie wśród innych naturalnych kosmetyków dla psów z linii Eco.

Istnieją takie psie kosmetyki, które po prostu trzeba mieć. Nie warto ograniczać się wyłącznie do szamponu dla psa! Dobra odżywka, ochronny krem, zapachowy repelent oraz spray na kleszcze to podstawowy zestaw kosmetyków dla psów, które zawsze powinniśmy mieć pod ręką. Nie są to oczywiście jedne preparaty, o które warto uzupełnić psią kosmetyczkę. W sklepie internetowym Dr Lucy znajdziecie wszystko, nie tylko to, co niezbędne do należytej pielęgnacji sierści, skóry, łap i nosków, ale też okolic oczu czy uszu!