Blog

Majówka z psem

Wielkimi krokami zbliża się majówka. Korzystny układ kalendarza zachęca do dłuższego wypoczynku. Nie wyobrażacie go sobie bez towarzystwa swojego czworonoga? W Dr Lucy mamy tak samo! Dlatego odpowiadamy Wam, jak zaplanować majówkę w psem i należycie przygotować się do niej!

W obecnym roku 1 maja przypada na poniedziałek. Oznacza to, że przy trzech dniach urlopu możemy zafundować sobie nawet dziewięć dni wypoczynku. Majówka z psem, bo innej w Dr Lucy pod uwagę nie bierzemy, musi być dobrze zaplanowana i zorganizowana. Jak się za to zabrać i jakie aktywności warto wziąć pod uwagę? Sprawdźcie sami!

Charakter wypoczynku

Majówka z psem powinna być tak zaplanowana, aby stanowiła odpowiednią formę wypoczynku zarówno dla nas, jak i naszych czworonożnych towarzyszy. Długie, piesze wędrówki po górach mogą być zbyt dużym obciążeniem dla pupila, który na co dzień preferuje niewielką dawkę ruchu i lgnie do kanapy z uwagi usposobienie, wiek czy stan zdrowia. Majowe leniuchowanie z kolei może nie być atrakcyjne dla tych czworonogów, które przejawiają zamiłowanie do intensywnej aktywności ruchowej. Charakter naszych planów musimy więc określić nie tylko przez pryzmat własnych oczekiwań, ale też możliwości czworonoga. Majówka z psem musi w końcu być uciechą dla wszystkich uczestników!

Kierunek

Kiedy już określimy sposób, w jaki będziemy wypoczywać i wiązać się to będzie z kilkudniowym wyjazdem, zweryfikujmy, czy baza turystyczna na miejscu jest przyjazna psom. Chodzi przede wszystkim o to, aby po przyjeździe do celu nie rozczarować się informacją, że nocleg ze zwierzętami jest niemożliwy. Koniecznie sprawdźmy z wyprzedzeniem, czy hotele, pensjonaty albo campingi w interesującej nas okolicy są przyjazne zwierzętom oraz jaką posiadają dla nich infrastrukturę. Wbrew pozorom bywa ona całkiem zróżnicowana i wcale nie musi ograniczać się do wydzielonego miejsca z przeznaczeniem na psie potrzeby fizjologiczne czy sklepiku, w którym na terenie ośrodka będziemy mogli zakupić podstawowe artykuły dla naszego pupila.

Pakowanie

Kiedy już wiemy co, jak i gdzie chcemy robić podczas majówki z psem, możemy pomyśleć o pakowaniu. Oprócz samych siebie do walizki musimy zmieścić też niezbędne rzeczy dla naszego czworonoga. W Dr Lucy wiemy, że to wcale nie taka prosta sprawa! Na miejscu kupimy zazwyczaj tylko podstawową karmę, która może nie zachwycać jakością. Warto więc zabrać swoją. Problem możemy mieć też z odpowiednimi lekami. Jeśli nasz pies przyjmuje jakieś specyficzne, koniecznie je spakujmy. Standardowo zabierzmy też płyn do odkażania, leki dla psa na biegunkę oraz preparaty na kleszcze, które stosujemy uzupełniająco obok tych zaleconych przez weterynarza. Świetnie sprawdzi się tu preparat odstraszający kleszcze i komary z Dr Lucy Casual. Zabierzmy też kilka psich zabawek, które mogą być pomocne, by skupić na nich uwagę psa, jeśli zajdzie taka konieczność. Nawet jeśli nasz pupil ma chip zadbajmy o to, aby przy obroży miał adresówkę z kontaktem do nas. Na wyjeździe warto mieć pod ręką kosmetyki dla psów oraz grzebień czy szczotkę, które pomocne będą przy przeglądzie sierści w poszukiwaniu kleszczy. Dzięki mgiełce z repelentem z Dr Lucy Pro szybko i skutecznie zamaskujemy niepożądane zapachy. Ważny będzie też komfort snu. Tu z pomocą przychodzi wielofunkcyjna mata turystyczna od Psie Historie, która zapewni psu wygodny odpoczynek, a do tego jest łatwa w transporcie.

Gdzie pojechać?

Praktycznie rzecz biorąc ogranicza nas jedynie wyobraźnia i przystosowanie bazy turystycznej do „obsługi” czworonożnych klientów. Zakwaterowanie to jednak nie wszystko. Wejście z psem na szlak przebiegający przez rezerwat czy park narodowy może być niemożliwe. Podobnie będzie z niektórymi plażami i to nie tylko tymi morskimi. Stąd tak ważne jest sprawdzenie miejsca docelowego przed wyjazdem. Może nim być zarówno wybrzeże Bałtyku, jak i góry na południu. Majówkę z psem warto też zaplanować nad jeziorem lub w gospodarstwie agroturystycznym, otoczonym polami czy lasem. Jeśli wypoczywamy nad wodą i zajdzie konieczność wykąpania pupila z użyciem kosmetyków dla psów, nie róbmy tego w jeziorze czy w morzu. Nawet korzystając z naturalnych kosmetyków dla psów z linii Dr Lucy Eco czynności przeprowadźmy na brzegu z wykorzystaniem wiaderka lub w wyznaczonej do tego celu przestrzeni, określonej przez zarządcę terenu.

Lokalnie też można!

A co w sytuacji, gdy nie planujemy kilkudniowego wyjazdu? Mimo wszystko majówkę z psem również możemy spędzić miło i przyjemnie! Klasykiem są spotkania z rodziną czy przyjaciółmi, szczególnie na świeżym powietrzu przy grillu. W takim przypadku zadbajmy o to, by nasz pupil był syty zanim na ruszt wrzucimy karkówkę czy wegańskie szaszłyki. Nie szczędźmy mu też dostępu do zabawek i przede wszystkim dbajmy o bezpieczeństwo, czyli trzymajmy psa z dala od gorącego grilla – hot dogów ma majówce wolelibyśmy uniknąć! Warto postawić też na jednodniowe wycieczki. W Dr Lucy wiemy doskonale, że nawet krótki wypad na spacer za miasto może być świetną rozrywką zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Nawet chwilowa zmiana otoczenia działa relaksująco a psu zapewni sporą dawkę nowych, intrygujących zapachów, bez względu na to, czy spacerować będziemy po lesie, łące czy wzdłuż jeziora.

Uwaga na kleszcze!

Niezależnie od tego, gdzie będziemy wypoczywać, musimy zabezpieczyć naszego psa przed kleszczami. Odpowiednie specyfiki dobierajmy po konsultacji z weterynarzem. Uzupełniająco warto stosować też repelenty w sprayu. W naszym sklepie internetowym znajdziecie dwa – jeden w linii Dr Lucy Casual a drugi – w Dr Lucy Eco, która oparta jest wyłącznie o naturalne składniki. Jeśli chcecie dowiedzieć się w szczegółach jak zminimalizować ryzyko ataku psiej skóry przez kleszcze, odsyłamy do poświęconego tej tematyce, odrębnego wpisu na blogu Dr Lucy!

Majówka z psem nie musi być nudna, nawet, jeśli nie planujemy kilkudniowego wyjazdu. Jeśli jednak opuszczamy rodzinne strony na dłużej, sprawdźmy, czy miejsce, do którego się udajemy jest przyjazne zwierzętom. Pamiętajmy też zapakowaniu niezbędnych rzeczy. Od dobrej organizacji naszego czasu zależy udany wypoczynek zarówno dla nas, jak i naszego czworonoga! Koniecznie chrońmy go przed kleszczami. Dobre repelenty odstraszające te drobne pajęczaki znajdziecie w sklepie internetowym Dr Lucy!