Blog

Odżywka do sierści psa, jaką wybrać?

Sam szampon dla psa to za mało, aby w pełni zadbać o szatę pupila. Dobra odżywka do sierści psa będzie tu na wagę złota. Tylko jak wybrać tę odpowiednią? Dr Lucy podpowiada!

Odżywka do sierści psa to jeden z podstawowych kosmetyków do psiej pielęgnacji. W gąszczu różnych jej rodzajów możemy mieć kłopoty, aby sięgnąć po tę najbardziej odpowiednią. Dlatego Dr Lucy tłumaczy, jaką odżywkę do sierści psa wybrać, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Odżywka do sierści psa – po co ją stosować?

Odżywka do sierści psa spełnia kilka istotnych funkcji. Podstawową jest zapewnienie włosom i skórze optymalnego nawilżenia, podaży niezbędnych witamin oraz dostarczenia substancji, które poprawią ogólną kondycję szaty. Odpowiednią odżywkę do sierści psa dobierać musimy do bieżącego stanu skóry czy włosów. Jeśli tracą kolor, warto rozważyć kosmetyki dla psów, które go podkręcą. W przypadku poważnego przesuszenia najważniejsze będzie z kolei intensywne nawilżanie. To jednak nie wszystko. Musimy pamiętać też o tym, że istnieją różne rodzaje psiej sierści, które mają swoje specyficzne wymagania.

Czy rodzaj sierści psa ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Najlepsze efekty uzyskamy, kiedy odżywkę do sierści psa dobierzemy odpowiednio do rodzaju szaty. Dlaczego to takie ważne? U krótkowłosych psów pożądane będą kosmetyki, które wygładzają włos i nadają blasku. Poprawa komfortu rozczesywania nie jest natomiast aż tak ważna, jak w przypadku psów długowłosych z tendencją do kołtunienia sierści. Każda z odżywek do sierści psa Dr Lucy zawiera zestaw skutecznych substancji, które zapewnią najbardziej pożądane dla danego rodzaju sierści efekty. Istnieją oczywiście uniwersalne kosmetyki dla psów. Odżywki do sierści psa nie są tu wyjątkiem. Dr Lucy również ma w swojej ofercie preparaty, które z powodzeniem mogą być stosowane do szaty o różnej długości, zapewniając jednocześnie zadowalające efekty.

Do kąpieli, czy bez spłukiwania?

Innym kryterium, na podstawie którego różnicować można odżywki do sierści psa, jest sposób ich użycia. Preparaty, które wykorzystujemy w kąpieli najczęściej wymagają spłukiwania po aplikacji na sierść. Świetnie wnikają zarówno w strukturę włosa, jak i skórę, dzięki czemu uzyskać możemy oczekiwane efekty. Najczęściej nakładamy ją po umyciu pupila szamponem dla psa, dlatego kosmetyki te chętnie wykorzystywane są przez właścicieli ras, które wymagają częstych kąpieli. Wygodną alternatywą są odżywki do sierści psa bez spłukiwania, które również skutecznie nawilżą przesuszoną sierść i dostarczą jej niezbędnych witamin, minerałów czy substancji, dzięki którym zyska ona nowy blask. Często stosowane są one w celu ułatwienia rozczesywania niesfornych włosów, bez konieczności umieszczania psa w wannie. Odżywki do sierści psa bez spłukiwania cieszą się coraz większą popularnością, czego przykładem jest chociażby Easy Brush z Dr Lucy Pro.

Odżywki dla skóry wrażliwej

Dr Lucy ma też w swojej ofercie odżywki do sierści psów o wrażliwej skórze. Łagodne składniki sprawiają, że można je stosować, aby poprawić stan sierści i skóry szczeniąt oraz psów – seniorów. Szczególnie w przypadku tych drugich dbałość o zdrową kondycję skóry jest kluczowa. Wraz z wiekiem traci ona swoją elastyczność i jest podatna na podrażnienia. Odżywka Hypo C z Dr Lucy Pro zregeneruje ją, dodając sierści blasku i ułatwi jej rozczesywanie. Hypo C nadaje się również dla psów ze skłonnościami do alergii, gdyż poza delikatnym składem nie zawiera też substancji zapachowych.

W Dr Lucy wiemy, że wybór odpowiedniej odżywki do sierści psa nie jest prostą sprawą. I to pomimo faktu, że istnieje wiele preparatów uniwersalnych. Dla maksymalizacji efektów warto wziąć pod uwagę rodzaj sierści naszego pupila i jej aktualny stan. Nasz wybór zależeć będzie od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Szeroką gamę skutecznych odżywek do sierści psa znajdziecie w sklepie internetowym Dr Lucy. Jeśli szata Waszego pupila wymaga regeneracji, koniecznie do niego zajrzyjcie!