Blog

Pielęgnacja psa – o co zadbać poza sierścią?

W Dr Lucy zdajemy sobie sprawę z tego, że pies to nie wyłącznie sierść. Choć dbanie o nią jest niezwykle ważne, to kompleksowa pielęgnacja obejmuje znacznie szersze spektrum działania. Sprawdźmy więc, na co jeszcze zwracać uwagę, aby utrzymać naszego pupila w dobrym stanie i na czym polega odpowiednia pielęgnacja psa.

Pielęgnacja psa nie ogranicza się wyłącznie do jego sierści. Aby zachować należyty stan ogólny czworonoga musimy zadbać też o inne rzeczy. Oczywiście niezbędne będą specjalistyczne kosmetyki dla psów, ale nie możemy ograniczać się wyłącznie do nich. Dzięki kompleksowym zabiegom unikniemy dolegliwości, które poza obniżeniem komfortu bytowania pupila mogą nawet stanowić poważniejsze zagrożenie. Jak je przeprowadzić? Dr Lucy zaprasza do lektury!

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Musimy mieć na uwadze to, że żadne kosmetyki dla psów nie są lekami, nawet te od Dr Lucy. Gdy na pielęgnację psa i utrzymanie jego higieny jest już za późno, pomoc lekarza weterynarii i wprowadzenie odpowiedniego leczenia to konieczność. Warto jednak robić wszystko, aby do takiej sytuacji nie dopuścić i na bieżąco dbać o swojego czworonoga w należyty sposób, pielęgnując zarówno sierść i skórę, ale także na przykład uszy czy uzębienie. W tym zakresie Dr Lucy zaopatrzy Was prawie we wszystko, czego potrzebujecie. W naszym sklepie internetowym znajdziecie zarówno szampony do sierści psa w podziale na jej typy, odżywki, preparaty do oczu i uszu czy pielęgnacyjne kremy do łapek i nosków. Każdy labrador, owczarek niemiecki, terier czy kundelek znajdzie tu coś dla siebie! Pamiętajmy o systematycznym i kompleksowym działaniu. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko nieprzyjemności zdrowotnych naszego czworonoga!

Oczy

Często zapominamy o należytej ich higienie. Tymczasem w zaniedbanych dochodzić może do podrażnień i rozwoju niebezpiecznych drobnoustrojów czy grzybów. Aby zachować je w odpowiednim stanie musimy na bieżąco oczyszczać ich okolice z zabrudzeń, które oko usuwa na zewnątrz w formie lepkiej wydzieliny. Płyn do oczu z linii Dr Lucy Eco doskonale sobie z nią poradzić. Dzięki naturalnym składnikom będzie bezpiecznym wyborem dla naszego czworonoga.

Uszy

Nie mniej uwagi powinniśmy poświęcać psim uszom. Istnieją takie rasy, które kłopoty z uszami mają wpisane w swoją urodę. W ich przypadku systematyczna higiena to absolutna konieczność. Nie powinniśmy jej uniknąć także u innych ras. Nawet niegroźne zadrapanie powstałe podczas spaceru może stwarzać potencjalne niebezpieczeństwo infekcji, które jest tym większe, im uszy brudniejsze. Gromadzące się w nich zabrudzenia mogą też stanowić doskonałą pożywką dla drobnoustrojów i grzybów, a tych wolelibyśmy w psich uszach uniknąć. W zachowaniu ich czystości świetnie sprawdzą się preparaty z linii Dr Lucy Casual i Dr Lucy Eco. Pomogą one również pozbyć się nieprzyjemnej woni, którą zaniedbane psie uszy często roztaczają.

Nosek i poduszki łap

Kremy pielęgnacyjne Dr Lucy z obu wspomnianych powyżej linii świetnie się tu sprawdzą. Pamiętajmy o ich stosowaniu zwłaszcza zimą. Nosy czworonogów oddają poprzez parowanie wilgoć, która niezbędna jest do ich prawidłowego funkcjonowania. Dobre kosmetyki dla psów zadbają o odpowiednie nawilżenie również poprzez ograniczenie parowania podczas spacerów na mrozie. Ochronią też poduszki łap przed ujemną temperaturą i ograniczą szkody, jakie wyrządzić im może sól drogowa.

Uzębienie

Aby oferta Dr Lucy była kompletna, nie może zabraknąć w niej pasty do zębów dla psa. Znajdziecie ją w naszej linii Eco. Pomoże zadbać o higienę jamy ustnej delikatnie usuwając kamień nazębny. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kłopoty stomatologiczne dotykają również i psy. Szczotkowanie im zębów nie jest żadną fanaberią czy ekstrawagancją, a uzupełnieniem należytej ich higieny, obok szerokiej gamy specyfików do gryzienia o działaniu czyszczącym.

Zdrowie i dobre samopoczucie

Wszystkie kosmetyki dla psów, których potrzebujecie do pielęgnacji i higieny Waszych czworonogów znajdziecie w ofercie Dr Lucy. Jak jednak wspominaliśmy, do kompleksowego działania potrzebujemy czegoś więcej. Czego konkretnie?

  • Psie pazury w warunkach domowych, w których nie mogą się one naturalnie ścierać, wymagają skracania. Polecamy robić to u specjalisty, chyba, że czujemy się na tyle pewnie, aby obciąć je we własnym zakresie. Pamiętajmy jednak o tym, że stosunkowo łatwo tu u bolesny dla naszego pupila błąd.
  • Dobrze zbilansowana dieta to podstawa. Wybierajmy dobrą jakościowo karmę i unikajmy tego, co psu szkodzi. Ilość spożywanych kalorii dobieramy nie tylko przez pryzmat zaleceń dla rasy ale też indywidualnej aktywności czworonoga. Im ona większa, tym więcej energii może potrzebować.
  • Jeśli mowa o aktywności, to nie możemy zapominać o odpowiedniej dawce ruchu. Jest on dla psów czymś naturalnym, a realizacja tej potrzeby uchronić może meble czy buty przed wynikającym z nudy pogryzieniem. Aktywność fizyczna jest psu potrzebna dla zachowania w zdrowiu ciała i ducha.
  • Interakcja z człowiekiem, zabawa czy szkolenie również. Dla psów domowych są one bardzo ważne, gdyż cenią sobie one bliskość człowieka. Pies wymaga sporo uwagi, którą warto mu poświęcić podczas zabawy oraz szkolenia.
  • Aby mieć pewność, że z naszym pupilem wszystko jest w porządku, raz na jakiś czas zabierzmy go do weterynarza na badania kontrolne.

 

Kompleksowa pielęgnacja psa to coś więcej niż tylko psie kosmetyki. Będziemy ich oczywiście potrzebować, ale na zagadnienie wypada spojrzeć nieco szerzej. Zdrowy i zadbany wygląd to jedno, ale dobrostan psychiczny też jest dla nich ważny. Zwracajmy więc też uwagę na to, co podajemy im do jedzenia, czy mają odpowiednią dawkę ruchu i zadań do wykonania. Raz na jakiś czas odwiedźmy też wspólnie gabinet weterynaryjny.