Blog

Sposoby na psią sierść w samochodzie

Psia sierść w samochodzie bywa uciążliwa. Włosy chętnie wbijają się w tapicerkę czy przylegają do elementów z tworzywa sztucznego. Sprzątania nie ułatwiają też liczne zakamarki. Jak poradzić sobie z problemem, bez konieczności poświęcania całego dnia na doprowadzenie wnętrza pojazdu do porządku?

Chyba każdy kierowca lubi porządek w swoim aucie. Psiarze wiedzą, że przewożenie w nim pupili porządkowi nie sprzyja. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, aby zminimalizować problem sierści w samochodzie. Tak się składa, że w Dr Lucy znamy je doskonale i chętnie się nimi podzielimy!

Dlaczego sierść w samochodzie stanowi wyzwanie?

Każdy, kto przewoził w aucie czworonoga wie, jak trudno pozbyć się z wnętrza jego sierści. Podszerstek chętnie osiada na elementach deski rozdzielczej, podsufitce czy w zakamarkach, a sztywniejsze włosy wręcz wbijają się w tapicerkę czy dywaniki. Te najczęściej są też najtrudniejsze do wyczyszczenia. Prawdopodobnie wykorzystać będziemy musieli krzyżowo kilka sposobów, aby skutecznie się ich pozbyć. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo dokładne posprzątanie wnętrza będzie czasochłonne. Warto poświęcić ten czas na niezbędne czynności – z jednej strony psia sierść w samochodzie nie wygląda estetycznie, a z drugiej może nawet powodować alergie. Nie wspominając już o charakterystycznym, psim zapachu. To dlatego najlepiej działać kompleksowo i pamiętać o najważniejszym – swoim pupilu!

Przede wszystkim – zadbać o psa

Co prawda nawet najbardziej wypielęgnowany pies zostawi chociażby kilka włosów w samochodzie podczas podróży, ale fruwający dookoła podszerstek zaniedbanego czworonoga będzie o wiele większym wyzwaniem. Dlatego chcąc pozbyć się sierści z samochodu zadbajmy o sierść naszego pupila. Pomoże w tym Dr Lucy! Nasze kosmetyki dla psów pomogą doprowadzić szatę do należytego stanu. Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym mniej sierści zostanie we wnętrzu auta a to znacząco wpłynie na czas i komfort jego sprzątania. Podstawą jest odpowiednia kondycja skóry, z której wyrasta zdrowa i silna sierść. Przydadzą się więc dobre szampony dla psa oraz odżywki. W Dr Lucy produkujemy takie, które są skuteczne i jednocześnie nie powodują podrażnień. Czworonoga trzeba też systematycznie wyczesywać czy szczotkować, usuwając martwe zbędne włosy z szaty. Aby tę czynność ułatwić, wystarczy sięgnąć po spray do rozczesywania sierści psa z linii Dr Lucy Casual. Samochodowy schowek natomiast uzupełnijmy o zapachowy repelent, który ograniczy “psi zapach” sierści. Znajdziecie go w linii Dr Lucy Pro w czterech wariantach zapachowych. Wszystkie niezbędne kosmetyki dla psa możecie kupić w naszym sklepie internetowym.

Akcesoria do przewożenia zwierząt

Psa w aucie przewozić musimy w określony, bezpieczny sposób. Pomocne w tym będą różnego rodzaju akcesoria. Ich stosowanie również wpływać może na ilość sierści w samochodzie. Ich celem jest przede wszystkim uniemożliwienie psu swobodnego poruszania się po wnętrzu. Dzięki temu większość włosów pozostaje w jednym miejscu. Wyróżnić tu możemy różnego rodzaju maty, transportery czy klatki. Te ostatnie najczęściej przeznaczone są dla ras dużych. Dr Lucy Team zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pomimo stosowania takich akcesoriów psia sierść będzie we wnętrzu auta obecna. Dlatego warto wykorzystać kilka sprawdzonych sposobów na to, aby pozbyć się jej mechanicznie.

Wypróbowane metody na psią sierść w samochodzie

Najlepiej skorzystać z kilku metod, aby zapewnić sobie satysfakcjonujące efekty. Z deski rozdzielczej i elementów z tworzywa włosy zebrać możemy wilgotnym, papierowym ręcznikiem kuchennym, ale odkurzacz też poradzi sobie tu znakomicie. Takie powierzchnie warto następnie zabezpieczyć preparatem antystatycznym, który jednak nie powinien powodować alergii u psa! Odkurzacz nie poradzi sobie z całą sierścią, która obecna będzie na tapicerce materiałowej czy dywanikach, ale pozwoli pozbyć się drobin piasku, kurzu i pyłu, które z kolei ograniczają skuteczność innych narzędzi do usuwania sierści w samochodzie, jak chociażby szeroka taśma klejąca. Pozwoli ona na usunięcie wbitych w tapicerkę włosów, nawet z trudno dostępnych miejsc. Podobnie zadziała standardowa rolka do ubrań, ale w Dr Lucy wykorzystujemy ją raczej do większych powierzchni, aniżeli do zakamarków. Zamiast z rolki możemy też skorzystać ze specjalnej szczotki z gumowym włosiem, które pozwala na “wyrwanie” z tapicerki wbitej w nią sierści. Podobny efekt uzyskamy z pomocą wilgotnej, gumowej rękawiczki, choć szczotka będzie skuteczniejsza.

Obecność psiej sierści w samochodzie bywa irytująca, ponieważ jej usunięcie jest czasochłonne. Nie powinniśmy z niego rezygnować z uwagi na wiążący się z nią zapach oraz ewentualne alergie. Walkę z nią rozpocznijmy o zadbanie o sierść i szatę naszego pupila. Pomogą w tym kosmetyki dla psów Dr Lucy, które kupicie w naszym sklepie internetowym. To podstawowy zabieg na drodze do czystego wnętrza auta, który uzupełniony o odpowiednie metody sprzątania powinno przynieść satysfakcjonujące rezultaty!