Blog

Suchy nos u psa – czy to powód do niepokoju?

Wielu psiarzy sądzi, że suchy nos u psa jest objawem choroby. Czy rzeczywiście to powód do niepokoju? Okazuje się, że stan noska naszego pupila zależy też od innych czynników, niekoniecznie niebezpiecznych. Jakich? Dr Lucy odpowiada!

Suchy nos u psa często budzi nasz niepokój. Jak się okazuje – nie zawsze słusznie. Na narząd ten wpływ mają nie tylko stany chorobowe, ale też inne czynniki, które mogą powodować jego wysychanie. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach psi nos może stawać się suchy i jakich kosmetyków dla psa użyć, aby zapewnić mu nawilżenie!

Suchy nos u psa – czy to choroba?

U wielu z nas suchy i ciepły nos naszego pupila może budzić niepokój. Rzeczywiście bowiem może być to objaw chociażby gorączki czy odwodnienia. W większości przypadków jednak przyczyną wyschniętej skóry narządu węchu są zupełnie inne czynniki. Należy do nich na przykład zbyt suche powietrze w pomieszczeniu, o co w sezonie grzewczym wcale nie trudno. Również w upalne dni psi nosek potrafi wysychać, co związane jest z większym parowaniem, a pamiętać musimy, że narząd ten jest istotnym elementem układu termoregulacyjnego psa. Stąd aktywne fizycznie czworonogi, które spędzają sporo czasu na świeżym powietrzu mogą borykać się z intensywnym parowaniem nosa i jego wysychaniem. Naturalnych powodów tego stanu rzeczy jest więc kilka i nie zawsze muszą one być sygnałem alarmowym. Wyjątkiem są szczeniaki, u których suche noski zawsze konsultować powinniśmy z lekarzem weterynarii.

Wilgotny nos – czyli dobrze?

Psi nos rzeczywiście z reguły powinien być wilgotny. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że niektóre choroby nie są związane z jego wysychaniem. Nadmierna wilgotność noska może być też konsekwencją uczulenia czy kataru. W każdym razie diagnoza stanu zdrowia psa wyłącznie na podstawie obserwacji jego nosa nie jest dobrym pomysłem. Profilaktyczne, okresowe badania są więc wskazane nawet, jeśli nos pupila nie budzi naszego niepokoju. Suchy nos u psa możemy w razie konieczności skutecznie nawilżyć odpowiednimi kosmetykami dla psów. Tak się składa, że Dr Lucy ma takie w swojej ofercie!

Suchy nos u psa – czym nawilżyć?

Odpowiednie kremy czy masła odżywcze dobrze poradzą sobie z nawilżeniem psiego nosa. Ważne, aby były to kosmetyki dla psów, a nie specyfiki stworzone dla ludzi. Pomimo zbliżonej nawet konsystencji substancje zawarte w ludzkich kosmetykach mogą być dla czworonogów szkodliwe z uwagi na inne pH skóry czy alergie. Lepiej zaopatrzyć się w Dr Lucy w naturalne i sprawdzone preparaty, bezpieczne dla psich nosków. Mowa przede wszystkim o naszym kremie z linii Home oraz wegańskim masełku z Dr Lucy Eco. Oba chwalone są przez psiarzy za swoje skuteczne działanie. Z łatwością zmieszczą się do torebki czy plecaka, dzięki czemu podczas spaceru możemy mieć je zawsze pod ręką.

Sezon jesień – zima

Choć nasze kosmetyki dla psów z przeznaczeniem do nosków stosować możemy z powodzeniem przez cały rok, największą popularnością cieszą się w sezonie jesienno – zimowym. Poza nawilżeniem nosa pielęgnują skórę, odżywiając ją i regenerując. Chronią ją też przed niekorzystnym wpływem mrozu. Co więcej – ich zastosowanie jest o wiele szersze. Doskonale nadają się bowiem również do pielęgnacji poduszek łap oraz łokci. To szczególnie ważne właśnie zimą, gdy pod stopami i łapami nie trudno o sól drogową, której psie łapki bardzo nie lubią. Należyte zabezpieczenie ich przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi zimą jest bardzo ważne. Nasze kosmetyki dla psów są tu naprawdę pomocne.

Suchy nos u psa nie musi oznaczać choroby. Odpowiedzialne za taki stan rzeczy mogą być zupełnie naturalne czynniki. W takich sytuacjach warto sięgnąć po dobre kosmetyki dla psów, jak masła i kremy Dr Lucy. Można je stosować również na poduszki łap czy łokcie, co jest przydatne szczególnie zimą. Kupicie je w naszym sklepie internetowym!