Blog

Szampon dla Border Collie – jaki wybrać?

Border Collie to rasa, która kojarzy nam się z inteligencją, sporą potrzebą ruchu i charakterystyczną szatą. Aby zachować ją w dobrej kondycji niezbędny będzie dedykowany szampon dla border collie. Po jaki więc konkretnie sięgnąć?

Border Collie to rasa psich akrobatów o charakterystycznej sierści, która wymaga stosowania odpowiedniego szamponu dla psów. Warto uzupełnić go o inne, psie kosmetyki dedykowane borderom. W ofercie Dr Lucy mamy ich sporo! Sprawdźcie, z których warto skorzystać, aby sierść była zdrowa i lśniąca.

Border Collie – krótka charakterystyka

Border Collie pierwotnie pomagały pasterzom, do dziś niektóre z nich przejawiają chęć do zaganiania. Uwielbiają ruch na świeżym powietrzu i zadania. Bardzo szybko się uczą i uchodzą za jedne z najbardziej inteligentnych psów. Uwielbiają tory przeszkód i wszelkie zadania ruchowe. Są wiernym towarzyszem człowieka, który dbać musi o to, aby w życie bordera nie wkradła się… nuda! Z uwagi na ich temperament, kontakt z małymi dziećmi powinien odbywać się pod nadzorem. Choć psy te kojarzą nam się przede wszystkim z czarno-białym umaszczeniem sierści, spotkać możemy też bordery biało-brązowe, biało-marmurkowe, tricolor czy merle.

Rodzaj sierści borderów

Bordery wyposażone są w dwuwarstwową szatę, składającą się z włosa okrywowego oraz miękkiego podszerstka. Taki układ wymaga odpowiedniej pielęgnacji z wykorzystaniem dobrych, dedykowanych kosmetyków dla border collie. Oczywiście polecamy te od Dr Lucy! Niezbędnymi akcesoriami będą też odpowiednie narzędzia do wyczesywania i szczotkowania sierści – w okresie linienia będziemy musieli korzystać z nich częściej, niż zazwyczaj. Poza szamponem dla border collie warto korzystać również z odżywek do sierści psa, które ułatwią wyczesywanie poprawiając komfort i nasz i czworonoga. To dlatego, że standardowo bordera kąpiemy w razie potrzeby, czyli z niezbyt dużą częstotliwością, a sierść i skóra będzie potrzebować odżywienia częściej. Stąd świetnie sprawdzają się w ich przypadku produkty bez spłukiwania.

Jaki szampon dla border collie wybrać?

Jeśli jednak kąpać pupila musimy, to koniecznie wybierzmy odpowiedni szampon dla border collie, jak nasz dedykowany Home nr 2 do sierści szorstkiej. Co innego, gdy nasz przyjaciel ma skórę delikatną i podatną na podrażnienia. Wtedy opcjonalnie szamponem dla border collie, po jaki powinniśmy sięgnąć będzie Hypo S z Dr Lucy Pro lub szampon dla psów o szorstkiej sierści z linii Dr Lucy Eco. Już na etapie kąpieli warto włączyć też uzupełniająco odżywkę. Świetnymi opiniami cieszy się nasza odżywka proteinowa, również z linii Eco. Te kosmetyki dla psów pozwolą na nawilżenie oraz zapewnią skórze i sierści odpowiednią podaż witamin, a także minerałów. Poza odżywką i szamponem dla border collie warto sięgnąć też po inne psie kosmetyki.

Przydatne kosmetyki dla border collie

Choć podstawowymi kosmetykami dla border collie jest odpowiedni szampon oraz odżywka do sierści psa, to warto uzupełnić je o kilka innych specyfików. Dr Lucy w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, które świetnie sprawdzą się podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Wszystkie niezbędne kosmetyki dla border collie znajdziecie w naszym sklepie internetowym. Z uwagi na potrzebę ruchu borderów bardzo przydatny może być nasz ceniony i lubiany krem do łap z linii Dr Lucy Home. Ulży zmęczonym poduszkom łapek po wyczerpujących treningach czy dłuższych spacerach. Jeśli odbywają się one w plenerze, skorzystajmy też z odpowiedniego preparatu odstraszającego kleszcze, który będzie doskonałym uzupełnieniem zabezpieczeń przeciwko tym pajęczakom, rekomendowanym przez lekarza weterynarii.

Bordery to inteligentne i niezwykle aktywne ruchowo psy, które od czasu do czasu wymagać będą kąpieli. Szampon dla border collie powinien być przeznaczony do sierści szorstkiej i warto uzupełnić do o odpowiednią odżywkę. Pomiędzy kąpielami używajmy z kolei produktów bez spłukiwania, aby w międzyczasie zapewnić skórze i sierści należyte odżywienie. Niezbędne kosmetyki dla border collie znajdziecie w sklepie internetowym Dr Lucy!