Blog

Szampon dla owczarka niemieckiego – jaki będzie odpowiedni?

Jak wygląda owczarek niemiecki wiedzą chyba wszyscy. Aby podkreślić jego majestatyczną sylwetkę niezbędne są odpowiednie kosmetyki dla psów. Jaki szampon dla owczarka niemieckiego będzie najlepszy?

Kto oglądał serial pt. Czterej pancerni i pies, temu owczarki niemieckie obce nie są. Ich piękne umaszczenie budzi słuszny podziw, jeśli tylko sierść utrzymana jest w należytej kondycji. Jaki zatem szampon dla owczarka niemieckiego wybrać? Dr Lucy podpowiada!

Owczarek niemiecki – krótka charakterystyka

Owczarki niemieckie to duże, dobrze zbudowane i silne psy. FCI zaklasyfikowała je do grupy 1 – owczarków i innych psów pasterskich. Są nad wyraz inteligentne, szybko przywiązują się do swojego opiekuna i świetnie radzą sobie ze szkoleniem. To dlatego chętnie wykorzystywane są przez służby, w których pracują na rzecz ludzi u boku swoich opiekunów. Ci z kolei bardzo często stają się dla nich przyjaciółmi na śmierć i życie, zabierając czworonożnych towarzyszy pod swój dach na psią emeryturę. Owczarki niemieckie dobrze sprawdzają się również w roli psów obronnych.

Rodzaj sierści owczarków niemieckich

Sierść tych czworonogów składa się z dwóch warstw – gęstego podszerstka oraz dłuższego włosa okrywowego, który jest twardy i mocno przylegający. To dlatego szampon dla owczarka niemieckiego powinien być przeznaczony właśnie do takiego rodzaju sierści. Wzorzec rasy dopuszcza różne umaszczenia, jak czarne z rudym, brązowym, czerwonym a nawet jasnoszarym podpaleniem. Umaszczenie szczeniaka ustalić można dopiero po całkowitej zmianie okrywy pierwotnej – owczarki niemieckie linieją dwa razy do roku. Ciekawostką jest, że rasa długowłosych Onków została oficjalnie uznana dopiero w 2011 roku. Nie zmienia to faktu, że wciąż są to psy szorstkowłose, z trochę dłuższą sierścią.

Jak pielęgnować sierść owczarków niemieckich

Przede wszystkim psa będziemy musieli wyczesywać, dzięki czemu pozbędziemy się nadmiaru gęstego podszerstka. Pomoże w tym odpowiedni szampon dla owczarka niemieckiego zestawiony z dobrą odżywką. Dzięki temu wyczesywanie będzie łatwiejsze, a sierść i skóra odpowiednio nawilżone. Nie bez znaczenia będzie też podaż odpowiednich witamin, która wzbogaci sierść o zdrowy wygląd i blask. Do wyczesywania używajmy bezpiecznych narzędzi groomerskich. Jakich konkretnie? Możecie przeczytać o tym tutaj. W niezbędne kosmetyki dla psa zaopatrzycie się z kolei w sklepie internetowym Dr Lucy!

Szampon dla owczarka niemieckiego

Do klasycznego rodzaju sierści tego czworonoga najlepiej sprawdzi się szampon dla psów z krótką i szorstką sierścią. Dr Lucy ma ich w swojej ofercie kilka. Nie puszą niepotrzebnie szaty, a włosy wygładzają, dzięki czemu nie zaburzają wizualnie formy sierści. Jeśli Wasz owczarek niemiecki to już senior, warto zajrzeć do naszej linii Eco. Znajdziecie tam w pełni naturalne i ekologiczne psie kosmetyki, a wśród nich idealny szampon dla owczarka niemieckiego z wrażliwą skórą – naturalny skład ograniczy ryzyko podrażnień.

Inne, polecane kosmetyki dla owczarka niemieckiego

Podczas zabiegów pielęgnacyjnych, szampon dla owczarka niemieckiego warto uzupełnić o odpowiednią odżywkę do sierści psa. Spotęguje ona efekt, nawilży przesuszoną sierść i nada zdrowego wyglądu. Polecamy też zadbać o psi nos, łokcie i łapy. Specjalnie w tym celu powstał nasz krem ochronny, który świetnie sprawdzi się w przypadku owczarków niemieckich zarówno zimą, jak i latem! W ofercie Dr Lucy znajdziecie również psie kosmetyki do pielęgnacji uszu oraz okolic oczu.

Owczarki niemieckie to stosunkowo popularne psy. Są wymagające, ale i piękne. Szampon dla owczarka niemieckiego musi być dostosowany do jego sierści. Aby wydobyć z niej całe piękno, warto sięgnąć również po inne kosmetyki dla psa, jak chociażby odżywka. Całą gamę niezbędnych produktów, które pomocne będą podczas pielęgnacji Waszych Onków znajdziecie w sklepie internetowym Dr Lucy!