Blog

Szampon dla psa – czym kierować się, podczas jego wyboru?

Szampon dla psa to niezbędny kosmetyk, jeśli zależy nam na należytej pielęgnacji jego sierści. Wybór tego odpowiedniego nastręczać może nam kłopotów nie tylko z uwagi na mnogość dostępnych marek. Czym więc kierować się podczas jego zakupu? Dr Lucy podpowiada!

Psie kosmetyki są konieczne, jeśli chcemy zadbać o zdrowy i atrakcyjny wygląd sierści. Jednym z podstawowych jest szampon dla psa, który musimy potrafić odpowiednio dobrać. Czy jedynym kryterium powinien być producent? A może powinniśmy kierować się także innymi? W Dr Lucy wiemy, że tak. Jakimi konkretnie? Sprawdźcie sami!

Rodzaj sierści psa

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni szampon dla psa jest rodzaj jego sierści. Psie kosmetyki występują najczęściej w kilku wersjach dopasowanych do szczególnych wymagań szaty. I tak – spotkać możemy na przykład szampon dla psów długowłosych, krótkowłosych czy szorstkowłosych. Inny zastosować będziemy musieli dla ras podszerstkowych a inny dla czworonogów o włosach lejących i jedwabistych, najczęściej bez podszerstka. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, z jakiego rodzaju sierścią mamy do czynienia, zapytajmy o to weterynarza, groomera lub skonsultujmy zakup ze sprzedawcą. W Dr Lucy zawsze chętnie odpowiadamy na pytania Klientów i podpowiadamy, które szampony dla psów z naszej oferty są najbardziej odpowiednie dla ich czworonogów!

Odpowiedni skład

Wybierajmy szampony dla psów, których skład jest prosty i skuteczny, bez zbędnej chemii. Nawet, jeśli nie znajdziemy go w opisie produktu w sklepie internetowym, sprzedawcy powinni chętnie odpowiedzieć na zapytania Klientów odnośnie konkretnych składników – w Dr Lucy przynajmniej kierujemy się takimi właśnie standardami. Dlaczego dobry skład psich kosmetyków jest tak istotny? Warto pamiętać, że skóra czworonoga potrafi być bardzo wrażliwa na wszelkie drażliwe substancje. Szampon dla psa musi być z jednej strony delikatny, a z drugiej – skuteczny. Oznacza to tyle, że musi myć, usuwać niechciane zapachy i pozostawiać sierść w zdrowej kondycji. Choć do odżywiania skóry i włosa najczęściej stosuje się odżywki, to same szampony dla psów również zawierać mogą kompleksy odpowiednich witamin i minerałów.

Wiek pupila

Wybór szamponu dla psa może zależeć też od jego wieku. W ofercie Dr Lucy znajdziecie na przykład taki, który dedykowany jest szczeniętom. Najbardziej delikatne, hipoalergiczne szampony dla psów będą dobrym wyborem nie tylko w przypadku wrażliwej skóry czworonoga, ale też podeszłego już wieku. Wraz z upływem lat psia skóra traci elastyczność i jest bardziej podatna na podrażnienia oraz infekcje. Właśnie dlatego warto sięgnąć po odpowiedni szampon dla psa, który jest już seniorem i wymaga odrobiny większej uwagi podczas pielęgnacji sierści.

Wiarygodna marka

Podczas zakupu szamponu dla psa warto kierować się też marką. Co ciekawe, te które znamy z pierwszych stron kolorowych czasopism, radia czy telewizji wcale nie muszą oferować produktów najwyższej jakości. Warto zrobić nieco szersze rozeznanie konsumenckie w tym temacie – zasięgnąć opinii znajomych, groomerów lub prześledzić aktywność marki w internecie. W dobie możliwości kupna przychylnych opinii nawet z nimi trzeba uważać. Na pewno jednak będziemy w stanie znaleźć w sieci rzetelne recenzje. Co konkretnie my możemy polecić? Jako wieloletni producent szamponów dla psów oczywiście markę Dr Lucy oraz Dr Lucy Eco, opartą wyłącznie o naturalne komponenty! Chętnie stosowane są zarówno w salonach groomerskich, jak i domowym zaciszu.

Wybór odpowiedniego szamponu dla psa wcale nie jest taki prosty. Musimy zwracać uwagę na wiele kryteriów, aby dobrać odpowiedni, psi kosmetyk dla naszego pupila. Na szczęście producenci najczęściej chętnie odpowiadają na pytania swoich Klientów, pomagając dokonać najlepszego wyboru. Nie inaczej jest w Dr Lucy! Jeśli chcecie kupić sprawdzony szampon dla psa, skrojony pod rodzaj sierści Waszego pupila – zajrzyjcie do naszego sklepu internetowego!