Blog

Wegański szampon dla psa Dr Lucy Eco – dlaczego jest taki wyjątkowy?

Jeśli sklep internetowy Dr Lucy nie jest Wam obcy, to wiecie, że znajdziecie w nim ekologiczne psie kosmetyki z linii Dr Lucy Eco. Dziś rozprawimy nieco o wegańskich szamponach dla psa. Dlaczego nasze są wyjątkowe?

Linia Dr Lucy Eco jest ekologiczna nie tylko z nazwy. To coś więcej, niż zwykłe kosmetyki dla psów. Chcecie wiedzieć dlaczego? Zapraszamy Was na pasjonującą wycieczkę po świecie roślinnych ekstraktów, naturalnej mocy wegańskich składników oraz recyklingu. Wszystko to na przykładzie wegańskich szamponów dla psa Dr Lucy Eco!

Eco Trio wegańskich szamponów dla psa

Zacząć należy od tego, że w linii Dr Lucy Eco znajdziecie aż cztery rodzaje wegańskich szamponów dla psa: dopasowane do sierści długiej lejącej, szorstkiej, krótkiej oraz dla szczeniąt. Dzięki temu niezależnie od rasy, każdy pies znajdzie u nas odpowiedni dla niego szampon. Zróżnicowanie produktów pod względem rodzaju sierści daje nam możliwość idealnego dopasowania składu do potrzeb danego czworonoga. Dzięki temu możemy psiej sierści dać maksimum zdrowia i piękna, które swe źródło ma w samej naturze!

Bezpieczny i skuteczny skład

Oczywiście dbamy o to, by naturalne składniki były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. W wegańskich szamponach dla psa Dr Lucy Eco nie znajdziecie żadnej sztucznej chemii, co pozwala zminimalizować ryzyko podrażnień skóry. Nawet naturalne składniki powodować mogą jednak alergie. Dlatego wszystkie nasze psie kosmetyki przechodzą szereg testów laboratoryjnych i dermatologicznych, których celem jest bezpieczeństwo zarówno psa, jak i rąk, które myją jego sierść naszymi produktami. Wszystko to przy zachowaniu maksymalnej skuteczności, którą zapewniają znane od wieków roślinne ekstrakty i odwieczna moc natury. Dzięki własnym, autorskim recepturom jesteśmy w stanie tak dobrać skład, aby wegańskie szampony dla psów nie tylko usuwały zabrudzenia, ale pielęgnowały jednocześnie włos i skórę, pozostawiając po sobie delikatny, subtelny zapach.

Wyłącznie naturalne składniki

Jak wspominaliśmy, w linii Dr Lucy Eco nie znajdziecie żadnej chemii. Dotyczy to oczywiście również wegańskich szamponów dla psa, które wolne są od sztucznych barwników czy konserwantów. Szczególnie w roli tych ostatnich świetnie sprawdza się olejek drzewa herbacianego. W produktach do mycia sierści od Dr Lucy Eco znajdziecie oprócz niego też ekstrakty z alg, aloesu czy mydlnicy lekarskiej. Wszystkie pozyskujemy ze sprawdzonych źródeł i dodatkowo badamy we własnym laboratorium. Skupiamy się również na tym, w co wlewamy nasze ekologiczne kosmetyki dla psów – wykorzystujemy w roli opakowań stare, dobre szkło. Dlaczego stare? Bo z recyklingu. To ich kolejne wcielenie. Buteleczki i słoiczki umieszczamy z kolei w kraftowych kartonikach, które również pochodzą z recyklingu.

Certyfikaty i patenty

To jednak nie wszystko. Wszystkie wegańskie kosmetyki dla psów linii Dr Lucy Eco objęte są oficjalnie certyfikatem Vegan Society. Jego uzyskanie wcale nie jest proste. Dr Lucy Eco spełnia wyśrubowane wymagania, dzięki czemu w dorobku marki zagościł wspomniany certyfikat. Wspomnieć należy, że ma on doborowe towarzystwo, bo oprócz licznych nagród w portfolio wegańskich szamponów dla psów znalazł się… patent! Jako pierwsi wykorzystaliśmy dobro, które od wieków daje nam natura, łącząc składniki w taki sposób, w jaki nikt dotychczas tego nie zrobił. Jeśli chcecie, aby Wasze czworonogi doświadczyły tego ekologicznego połączenia, to znajdziecie je wyłącznie w wegańskich szamponach dla psów Dr Lucy Eco!

Zadowolone psiaki

Co więcej – jesteśmy przekonani, że Wasze psy będą nimi zachwycone. Dlaczego? Bo nasze psy są. Jesteśmy dumnymi użytkowniczkami i użytkownikami naszych własnych wegańskich kosmetyków dla psów. Polecamy je z sumieniem czystym jak sierść naszych czworonogów po kąpieli. Rekomendujemy je nie tylko my, ale też szerokie grono profesjonalnych groomerów oraz zadowolonych klientów, którzy chętnie dzielą się efektami używania naszych wegańskich szamponów dla psów w swoich mediach społecznościowych.

Wegańskie kosmetyki dla psów z linii Dr Lucy Eco oparte są o autorskie receptury, bez udziału chemii, sztucznych barwników czy konserwantów. Są delikatne i naturalne, a ich skuteczne działanie potwierdzają zadowoleni klienci. Wegańskie szampony dla psa zamówicie w prosty sposób w sklepie internetowym Dr Lucy!