Blog

Zabawy z psem w domu – najlepsze pomysły

Gdy pogoda nie zachęca do dłuższych spacerów, psią aktywność zaplanować musimy w czterech ścianach. Zabawy z psem w domu mogą być atrakcyjne zarówno dla czworonoga, jak i jego właściciela. Oto najlepsze według Dr Lucy pomysły na to, aby nawet podczas deszczu nie wiało w domu nudą!

Deszczowe dni zdarzają się także latem. Zazwyczaj nie mamy wtedy ochoty na dłuższe spacery z naszym czworonogiem, a i on niechętnie wystawia nos za próg. Na szczęście istnieje kilka ciekawych pomysłów na zabawy z psem w domu. Dlaczego nie powinniśmy rezygnować z aktywności wśród czterech ścian, gdy za oknem leje? Dr Lucy tłumaczy.

Pogoda na spacery?

Podobno nie ma złej pogody, a tylko nieodpowiedni ubiór. W Dr Lucy z doświadczenia jednak wiemy, że nie tylko nam zdarzają się opory przed długimi spacerami w strugach deszczu. Wiele psów również za nimi nie przepada. Z uwagi na podstawowe potrzeby fizjologiczne przechadzka z psem jest koniecznością, ale gdy za oknem leje jak z cebra na bardziej wymagający spacer ochoty może brakować. Wtedy musimy posiłkować się zabawami z psem w domu, ponieważ mimo wszystko nie powinniśmy rezygnować z zapewnienia pupilowi odpowiedniej dawki aktywności dnia codziennego.

Nadmiar energii i nuda

Wszystko dlatego, że pies musi mieć możliwość spożytkowania nadmiaru energii i zabicia nudy. U jednych potrzeba aktywności jest większa, a u innych mniejsza, ale odrobina dobrej zabawy przyda się każdemu czworonogowi. Co ważne, może ona mieć charakter również umysłowy. Behawioryści twierdzą, że nuda niekorzystnie wpływa na zachowanie czworonoga, stąd nawet w trakcie deszczu zabawa z psem w domu jest koniecznością. Dlatego po szybkim spacerze czworonoga nieco osuszmy, spryskajmy go mgiełką zapachową, aby zamaskować zapach mokrej sierści i zapoznajmy się z listą najciekawszych zabaw z psem w domu, którą proponuje Dr Lucy!

Gotowe pomysły na zabawy z psem w domu

„W której ręce” to prosta zabawa węchowa, do której potrzebne będą jedynie odpowiednie smaczki. Jeden z nich należy ukryć w dłoni i wystawiając obie przed siebie, pozwolić psu odgadnąć, w której trzymamy smaczka. Jeśli wygra, to zjada. Na podobnej zasadzie działa zabawa z psem w domu „W trzy kubki” – smaczek zamiast do dłoni chowamy pod jeden z kubeczków, mieszamy i pozwalamy psu zgadnąć, pod który znajduje się smakołyk. Jeśli mówimy o węchu, to nie możemy zapomnieć o zyskujących sporą popularność matach węchowych, które świetnie urozmaicą czas czworonogowi w deszczową pogodę.

Jeśli nie narzekamy na brak miejsca, świetną zabawą z psem w domu będzie „chowanego” lub „berek” – czworonogi je uwielbiają! Do tego oparte są o aktywność fizyczną i oprócz mózgu i zmysłów aktywizują również mięśnie. Dobrze sprawdzi się tu też zabawa w aportowanie, na przykład miękką piłką czy pluszakiem. Jeśli natomiast lokum nie jest duże i bieganie odpada, spróbujmy „przeciągania liny” – może nią być gruby sznur lub ulubiony szarpak, choć z czasów dzieciństwa pamiętamy pewnie, że rękawy bluzy też świetnie nadawały się do tej zabawy!

Nauka nowych sztuczek również jest świetnym pomysłem na zabawy z psem w domu. Jakich konkretnie? Tu już wiele zależy od inwencji twórczej właściciela. Mogą to być proste komendy, lub bardziej skomplikowane sztuczki, oparte o zbudowany z krzeseł i poduszek minitor przeszkód. Specjalistyczne zabawki logiczne również potrafią zapewnić psu intensywną aktywność umysłową. Warto z nich skorzystać!

A może… psie spa?

Wielu psom zabiegi pielęgnacyjnie kojarzą się z czymś miłym, przyjemnym i zabawnym. Warto wykorzystać to w deszczowy dzień, zapewniając pupilowi kąpielowe atrakcje. Jakie gadżety będą tu pomocne? Przede wszystkim kosmetyki dla psów od Dr Lucy! Warto sięgnąć przede wszystkim po szampony i odżywki do sierści psa. Ułatwią szczotkowanie czy czesanie. Jeśli pupilowi z wanną nie po drodze, możemy wykorzystać spray do rozczesywania sierści psa, który nie wymaga spłukiwania. Dzięki niemu czesanie będzie miłe i przyjemne a sierść odpowiednio odżywiona.

Dieta i odpoczynek

Zabawa z psem w domu, niezależnie od tego, czy natury fizycznej czy umysłowej, naprawdę potrafi zmęczyć czworonoga. Aby wykorzystał jej potencjał w pełni, musimy zapewnić mu odpowiednią podaż dobrej jakości pożywienia oraz warunki do należytej regeneracji. Wygodne miejsce do spania to podstawa! Warto wspomnieć tu o marce Hevea PsieHistorie, czyli specjalistycznych materacach dla psów, które zapewnią czworonogowi komfortowy odpoczynek.

W deszczowe dni również musimy zapewnić pupilowi odpowiednią dawkę aktywności. Zabawy z psem w domu pomogą spożytkować nadmiar energii. Przeciwdziałają też nudzie a jak wiemy – pies znudzony to pies niegrzeczny. Mamy nadzieję, że pomysły od Dr Lucy przypadną do gustu Wam oraz czworonogom! Jeśli zdecydowaliśmy się na zabawę w psie spa, koniecznie sprawdźcie ofertę kosmetyków dla psów w naszym sklepie internetowym.