Wiedza i doświadczenie
ACRYLMED od samego początku wypracowuje własny model pracy oparty na wiedzy i bogatym doświadczeniu naukowym dr Ludwiki Własińskiej.
1979-1987 – ACRYLMED od samego początku wypracowuje własny model pracy oparty na wiedzy i bogatym doświadczeniu naukowym dr Ludwiki Własińskiej.
1979 – Obrona doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim, „Badania nad przyczynami anomalii w polimeryzacji suspensyjnej metakrylanu metylowego”.
1979-1989 – Prace naukowe nad polimerami akrylowymi w medycynie
1980-1989 – Pełnomocnik Polski ds. Tworzyw Polistyrenowych, powołana przez Ministra Przemysłu Chemicznego
1986 – Stypendium Komisji Energii Atomowej UNESCO w Mediolanie, za swoją pracę z dziedziny tworzyw metakrylowych. Członek Rady Naukowej OBRKiT w Oświęcimiu
1988 – Dyplom Ministerstwa Przemysłu Chemicznego i Lekkiego za „Najlepsze opracowanie naukowo-badawcze i rozwojowe z zakresu przemysłu chemicznego”. Nagroda Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
1987 – „Złota Odznaka za Zasługi dla przemysłu chemicznego” nadana przez Ministra Przemysłu Chemicznego.
Przygoda z „Lassie wróć”
1989
W tym roku pojawił się pierwszy w domu Pani Doktor psiak rasy Owczarek Szkocki Collie. Córka Pani Doktor Ludwiki Własińskiej poprosiła o psiaka na pierwszą komunię świętą, ponieważ jako mała dziewczynka zakochała się w filmie „Lassie, wróć!” i tym sposobem psiak zagościł na długie lata w ich domu.
Pierwszy szampon dla psów został nazwany właśnie imieniem „Lassie”.
Historia Acrylmed
1991 – Założenie przez doktor Ludwikę Własińską firmy badawczo-wdrożeniowej Acrylmed
1999 – przeprowadzka zakładu produkcyjnego z Chaław do Konarzyc. Ciągła modernizacja i doposażanie laboratorium badawczego, rozwój produkcji oraz sprzedaży hurtowej i detalicznej.
2004 – uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001, który potwierdza wysoką jakość naszych wyrobów i usług
2005 – „Menedżer Wielkopolskiej Jakości” tytuł przyznany dr Ludwice Własińskiej przez Wielkopolski Instytut Jakości
2012 – Przekształcenie Acrylmed-u w spółkę. W związku z dynamicznym rozwojem firmy dr Ludwika Własińska podjęła decyzję o przekształceniu działalności gospodarczej w spółkę kapitałową.
2012 – Dr Ludwika Własińska zostaje wybrana „Człowiekiem Roku Wielkopolski”
2013 – Otrzymuje nagrodę specjalną w konkursie „ Śremskie Żyrafy”, a od Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego srebrny medal Hipolita „Labor Omnia Vincit”.
2015 – śmierć dr Ludwiki Własińskiej
20 września 2015 roku zmarła założycielka firmy i twórczyni wszystkich naszych receptur, z których korzystamy do dziś. Idea i misja zapoczątkowana w latach 90-tych XX wieku, pozostaje naszym wyznacznikiem w podejmowanych decyzja oraz kierunkach rozwoju marki Dr Lucy.
2016 – prezesem i właścicielem spółki zostaje Katarzyna Własińska.
Katarzyna Własińska, jedyna córka zmarłej dr Ludwiki Własińskiej objęła stery w firmie założonej przez Jej Mamę. Jest kontynuatorką filozofii i spojrzenia na zarządzanie oraz rolę lidera w zespole, kierując się duchem czasu, magią „tu i teraz”, śledząc trendy stawia firmie nowe wyzwania.
Kochamy psy tak jak Ty
- Pani Ludwika nazywana przez Przyjaciół Lucy, była wielką miłośniczką psów.
- Bogate życie badawcze połączyła z miłością do psów i wraz z ekspertami w tej dziedzinie opracowała gamę produktów dla Zwierząt.
- Po kilkunastu latach pięknej przygody z „Lassie” pojawił się psiak Lenny i to On stał się wizerunkowym psem logo, nowej serii produktów Dr Lucy.
- Psią Rodzinę stanowili też Candy i Jazz – ukochane rodzeństwo Pani Doktor, wspaniała, dumna Sisi – Córki Pani Doktor, Lusia i Pikuś (uratowana z wypadku), Blanka i Poker (uratowane z pseudo hodowli) oraz Miki (wyrzucona przy drodze)
Historia kosmetyków Dr Lucy
2006 – premiera marki kosmetyków Dr Lucy. Podczas światowej wystawy psów na Międzynarodowych Targach Poznańskich dr Ludwika Własińska zaprezentowała nową markę kosmetyków dla psów, których receptury stworzyła wraz z najlepszymi groomerami w Polsce, w odpowiedzi na potrzeby hodowców, groomerów i opiekunów czworonogów potrzebujących najwyższej jakości kosmetyków.
2010 – promocja Dr Lucy w Brazylii. Linia kosmetyków dr Lucy została wyróżniona przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i jako laureat konkursu na innowacyjność w małych i średnich przedsiębiorstwach wzięła udział w misji gospodarczej w Brazylii, która pozwoliła na poznanie kultury biznesu w kraju ameryki południowej oraz zbudowania sieci kontaktów.
2018 – powstanie linii Casual. W oparciu o linie PRO dla profesjonalistów – stworzyliśmy linię najlepszych kosmetyków dla psów z myślą o ich codziennej, domowej pielęgnacji. Szampony i odżywki o orzeźwiającym zapachu zielonej herbaty są dedykowane najpopularniejszym rodzajom sierści i włosów.
2018 – początek prac nad linią Eko. W 2018 roku otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych na projekt „Nowoczesne, ekologiczne środki pielęgnacyjne dla zwierząt oparte o surowce naturalne”. W odpowiedzi na rozwój świadomości wśród społeczeństwa podjęliśmy pracę nad linią produktów ekologicznych, ale nie, że z kupionym certyfikatem i ładnie wyglądającym znaczkiem, który nic nie znaczy, lecz również i przede wszystkim z ekologiczną butelką i naturalnym składem. Kosmetyki przyjazne i bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz co najważniejsze dla środowiska, o które wspólnie się troszczymy.
2020 – powstanie linii Clean&Safe. Nasza oferta wzbogaciła się o preparaty do higieny i dezynfekcji, które pozwolą zapewnić czyste i bezpieczne otoczenie zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Przy tworzeniu linii CLEAN&SAFE postawiliśmy przed sobą zadanie, żeby kosmetyki nie podrażniały skóry. Udało nam się osiągnąć ten efekt, przy zachowaniu 100% skuteczności w działaniu.
Fundacja Dr Lucy
2007
Powstanie Fundacji Dr Lucy
Od samego początku w idei beneficjentem części zysku ze sprzedaży kosmetyków miała być organizacja pozarządowa, dlatego dr Ludwika Własińska podjęła decyzję o stworzeniu swojej Fundacji. Fundacja Dr Lucy zajmuje się pomocą i wsparciem owczarków szkockich collie, a także w latach 2008-2016 prowadziła Schronisko dla Zwierząt w Gaju, zmieniając oblicze tego miejsca, w którym psy podobno od tego momentu szczekają inaczej.