Blog

Jak pielęgnować sierść yorka?

Yorki od wielu lat są jedną z popularniejszych ras. Jeśli weźmiemy pod uwagę ich urok, to nie ma w tym niczego dziwnego. Towarzystwem tych przesympatycznych czworonogów cieszyć się mogą nawet alergicy a niewielkie rozmiary sprawiają, że pies ten odnajdzie się zarówno w mieszkaniu, jak i domu z ogrodem. Musimy jednak wiedzieć, jak pielęgnować sierść yorka, bo pod tym względem są one dość wymagające.

Rosnąca popularność yorków nie powinna dziwić. Z uwagi na charakter okrywy włosowej są polecane alergikom. To nieduże, towarzyskie i energiczne psy, które wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji sierści. Decydując się więc na yorka, takie terminy jak groomer, nożyczki, grzebień i kąpiel nie mogą być nam obce. Ważne będą też kosmetyki dla psów, naturalnie od Dr Lucy!

Krótka charakterystyka yorków

Yorki, a właściwie Yorkshire Terriery, to energiczne i inteligentne psy. Zaliczane są do ras małych, gdyż ich waga wynosi zwykle do 3 kg. Pomimo delikatnej budowy cechuje je też niemały temperament – w Dr Lucy wiemy, że nie należy go lekceważyć! Mają w sobie żyłkę psa myśliwskiego, chętnie węszą, tropią i stają do konfrontacji z większymi od siebie. Nie zmiania to faktu, że są to psy bardzo towarzyskie i wrażliwe, które mocno przywiązują się do swojego człowieka. Ten powinien odwdzięczyć się, między innymi, należytą pielęgnacją sierści, co wcale nie jest takie proste i wymaga stosowania dobrze dobranych kosmetyków dla psów.

Rodzaj sierści yorka

Yorkshire Terriery polecane są dla alergików, ponieważ ich sierść nie została wyposażona w podszerstek. Okrywę tworzy jedna warstwa włosów, które po skróceniu odrastają. Dzięki temu ich właściciele nie muszą martwić się problemem sezonowego linienia, które dotyczy w zasadzie ras psów podszerstkowych. Szata yorkshire terrierów powinna być długa i jedwabista. Wymaga ona odpowiednich i częstych kąpieli, podczas których stosujemy dedykowany szampon dla yorka oraz odżywkę. Jeśli ich potrzebujecie, odwiedźcie sklep internetowy Dr Lucy. To jednak nie wszystkie zabiegi, które będziemy musieli wykonywać troszcząc się o naszego czworonoga.

Jak pielęgnować sierść yorka

Specjaliści podkreślają, żeby przyzwyczajać pupila do kąpieli i zabiegów pielęgnacyjnych od lat szczenięcych. Dzięki temu spokojniej będzie je znosić już jako dorosły pies. To ważne, bo pracy przy sierści yorkshire terriera jest w bród. Aby była zdrowa i piękna, konieczne jest codzienne czesanie specjalnym grzebieniem, dzięki któremu pozbędziemy się zabrudzeń i kołtunów. Szczególnie te drugie nie są pożądane, dlatego sierść yorków odpowiednio się skraca. W tym celu warto odwiedzić salon groomerski. W domu natomiast z powodzeniem przeprowadzić możemy za to kąpiele z wykorzystaniem kosmetyków dla psów. Co konkretnie będzie nam potrzebne?

Kosmetyki dla yorka

Pielęgnacja sierści wymaga użycia odpowiedniego szamponu dla yorka. Ten, dla psów o długiej, lejącej sierści z Dr Lucy Casual będzie idealny. Koniecznie uzupełnijmy go o dobrą odżywkę, która dzięki kompleksom niezbędnych witamin nawilży i zregeneruje włos. Świetnie sprawdzi się tu nasz Alovital z Dr Lucy Pro. Wśród kosmetyków dla yorka nie może zabraknąć też preparatów, które ułatwią codziennie rozczesywanie sierści pomiędzy kąpielami, jak Easy Brush Spray, który powstał specjalnie w tym celu. Domowe, psie spa dla naszego pupila warto rozszerzyć też o inne kosmetyki dla yorka. Wybór jest naprawdę spory! Zestawienie tych, które będą odpowiednie dla Waszego pupila znajdziecie tutaj.

 

Yorki to bardzo sympatyczne i rozchwytywane psy. Decydując się na takiego musimy pamiętać o specyficznych wymaganiach jego sierści. Codzienne czesanie to konieczność, podobnie jak częste kąpiele. W salonie groomerskim będziemy pewnie stałym klientem – jeśli chodzi o przycinanie sierści, Dr Lucy zaleca korzystać z wprawy specjalistów w tej dziedzinie! Kąpiele i czesanie z powodzeniem przeprowadzimy natomiast w domu. Oczywiście z wykorzystaniem dobrych kosmetyków dla yorka, które znaleźć można w ofercie sklepu internetowego Dr Lucy!